تجهیز آرمان

استابلایزر (stabilizer)​

برای خرید استابلایزر  و استعلام قیمت می توانید از طریق سایت تجهیز آرمان اقدام کنید. برای مشاوره قبل از خرید و استعلام قیمت با کارشناسان ما در ارتباط باشید. ما به عنوان  راهنمای خرید استابلایزر در کنار شما هستیم.

نمایش 1–12 از 17 نتیجه

برای استعلام قیمت و مشاوره برای خرید انواع یو پی اس، استبلایزر و باتری یو پی اس  می توانید با تیم پشتیبانی تجهیز آرمان در ارتباط باشد.

استابلایزر چیست؟ کاربرد و نحوه کارکرد آن چگونه است؟

 

در جواب stabilizer چیست؟ باید بگوییم استابلایزر، در حقیقت دستگاهی است که می‌تواند جریان برق شهری را تثبیت کند؛ ماهیت این دستگاه به خوبی از نام آن (Stabilizer) پیداست. این دستگاه را می‌توان هم برای مصارف شخصی و خانگی، و هم برای مصارف تجاری و صنعتی به کار برد. استفاده از این دستگاه، می‌تواند نوسانات جریان برق را کنترل کرده و آن را در یک محدوده ثابت نگه دارد. در نتیجه آن نیز سلامت دستگاه‌های برقی حفظ شده و از آسیب به آن‌ها جلوگیری خواهد شد.

استابلایزر دستگاهی است که می‌توان به کمک آن، نوسانات جریان برق را در محدوده ثابتی نگه داشت. این دستگاه باعث می‌شود که افت و افزایش ولتاژ کنترل، و از آسیب به دستگاه‌های برقی جلوگیری شود.

استبلایزر چیست
کاربرد استبلایزر

کاربرد استابلایزر چیست؟

در بخش قبلی خواندیم که اصلا منظور از استابلایزر چیست؛ در رابطه با کاربرد این دستگاه، باید بگوییک که مهم‌ترین کاربرد استبلایزر برای کنترل و تثبیت جریان برق شهری است.

این دستگاه ابتدا به جریان برق شهری وصل می‌شود و سپس دستگاه‌های الکتریکی مختلف، به خروجی آن متصل می‌شوند. برای دستگاه‌هایی که به نوسان برق شهری حساس هستند، استفاده از استبلایزر برق می‌تواند یک گزینه بسیار مناسب باشد.

راهنمای خرید استابلایزر

در خرید استابلایزر باید مواردی مثل توان مصرفی استبلایزر، امکان تنظیم پارامترها، انتخاب نوع استابلایزر، پشتیبانی و مورد مصرف استابلایزر را در نظر بگیرید.

۱ – توان مورد نیاز و توان مصرفی  :

یکی از مهم ترین نکات برای خرید استبلایزر این است که توان مصرفی دستگاه هایی که قرار است به آن متصل شوند را محاسبه کنید، برای این منظور کافی است توان هر یک از وسایل را جداگانه و در نهایت مجموع آنها را حساب کنید.

توان وسایل برقی با واحد ولت آمپر، آمپر و وات بیان می شوند که این توان معمولا روی دستگاه های برقی نوشته شده است و درصورتی که مقدار آمپر نوشته شده باشد میتوان با با ضرب کردن آن در ولتاژ 220 ولت مقدار توان را با واحد وات مشخص نمود. ( مثال : مصرف یک دستگاه 2A می‌باشد و در نتیجه : 2×220=440w یعنی تجهیز ما 440 وات مصرف میکند )

پس از برآورد توان مصرفی دستگاه‌ها باید استبلایزر را انتخاب نمود که دارای توانی بیشتر از توان تجهیزات مصرف کننده باشد.

پیشنهاد می‌گردد که توان مصرف کننده ها حداکثر ۷۰ درصد ظرفیت استابلایزر باشند . این کار دارای چند حسن است :

 •  با توجه به این که استابلایزر درحالت FULL LOAD ( استفاده از حداکثر توان ) خود کار نمی کند منجر به افزایش طول عمر آن می گردد.
 • در صورت کارکرد همزمان تمامی تجهیزات مصرف کننده، استابلایزر به راحتی قادر به تامین توان آنها خواهد بود و اگر بار به میزان جزیی تغییر نمود نیاز به ارتقاء استابلایزر (Stabilizer) نیست به عنوان مثال اگر یک کامپیوتر به مجموعه اضافه شود نیاز به تغییر و ارتقاء دستگاه استابلایزر نخواهد بود.

۲  – امکان تنظیم پارامترها :

استابلایزر ها دارای پارامترهای مختلفی هستند که برای عملکرد صحیح استابلایزر (Stabilizer) باید به درستی تنظیم شوند. این تنظیمات می تواند توسط کارخانه یا توسط کاربر نهایی انجام شود.

۳ – انتخاب نوع استابلایزر رله ای، سروموتوری ( حلقوی یا استوانه‌ای ) :

در توان های پایین ، معمولا استابلایزر رله ای و سروموتوری از نوع حلقوی استفاده میشود ودر توان هایی بالاتر ازحدود ۶۰ کیلو ولت آمپر، معمولا باید از استابلایزر سه فاز سروموتوری (حلقوی و یا استوانه ای یا استاتیک ) استفاده نمود؛ در ادامه درباره انواع استایلایزر بیشتر توضیح می دهیم.

۴ – خدمات و پشتیبانی :

هر وسیله برقی و الکترونیکی  معمولا نیازمند گارانتی و پشتیبانی است. از این لحاظ شرکت تجهیز آرمان پویان هونام پشتیبان مطمئنی برای خریداران استابلایزر خود می‌باشد.

۵- توجه به وسایل مصرفی خاص:

در بارهای مصرفی موتوری مثل : چاپگرها، موتور ها ، سانترافیوژ و … باید به این نکته توجه داشت که جریان راه اندازی موتور 3 الی 5 برابر جریان نامی آن است ودر صورتی که استابلایزر (Stabilizer) نتواند جریان را در لحظه ی استارت تامین کند ، قادر به راه اندازی موتور نخواهد بود.

در این حالت با توجه به توان بالای مصرفی ، پیشنهاد می‌گردد از این این نوع مصرف کننده ها صرف نظر کرد و یا درصورت لزوم می‌بایست جریان راه‌اندازی در برآورد توان استابلایزر لحاظ گردد.

برای مشاوره و راهنمایی خرید استابلایزر می توانید با مشاوران ما در تجهیز آرمان در ارتباط باشید.

تلفن ثابت : ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۴ – ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۵ – 07132355447

فروش: 09937657206

خدمات پس از فروش: 09179968684

استابلایزر خانگی چیست و چه کاربردی دارد؟

استابلایزر خانگی نقش مهمی در حفاظت از لوازم خانگی و جلوگیری از نوسانات و پرش های ناگهانی برق شهری دارد. این دستگاه با استفاده از فناوری‌های پیشرفته، ولتاژ برق ورودی را به مقدار استاندارد 220 ولت تنظیم می‌کند. علاوه بر این، استابلایزر خانگی به طور مداوم نوسانات و افزایشات ناخواسته ولتاژ را کنترل می‌نماید.

با نگاه به اهمیت پایداری ولتاژ در عملکرد بهینه لوازم خانگی، استفاده از استابلایزر خانگی گران قیمت مثل یخچال و تلوزیون بخصوص در این شرایط اقتصادی ضروری به نظر می‌آید. این دستگاه علاوه بر حفاظت از لوازم خانگی، از آسیب به تجهیزات الکترونیکی و برقی جلوگیری می‌کند و سبب افزایش عمر مفید این تجهیزات می‌شود.

 استابلایزر رله‌ای، به عنوان رایج‌ترین نوع استبلایزر است که در منازل مسکونی به کار می‌رود و ولتاژ را در محدوده 220 ولت به صورت ثابت حفظ می‌کند. این نوع استابیلایزر از چند رله الکترونیکی تشکیل شده است که برای اجرای عملکرد مکانیکی سوئیچ به کار می‌روند. عمدتاً قیمت استابیلایزر خانگی بر اساس ولت-آمپر تعیین می‌شود، به عنوان مثال، یک قیمت استابلایزر برای خانه با ظرفیت 2000 ولت-آمپر در محدوده سه تا شش میلیون تومان قرار دارد.

نحوه کار استابلایزرچگونه است؟

اینکه استابلایزر چگونه کار می‌کند، ممکن است سوال خیلی از شما باشد. اگر قصد خرید استابلایزر را دارید، بدون شک باید نحوه کار آن را نیز بدانید و به خوبی از عملکرد آن آگاه باشید. به ساده‌ترین زبان ممکن، در رابطه با نحوه کار استبلایزر باید بگوییم که این دستگاه، می‌تواند جریان برق کم را زیاد کرده و جریان بیش از حد را کم کند؛ این کار جریان ورودی به دستگاه را در یک بازه ثابت نگه می‌دارد. وظیفه کنترل جریان در استبلایزر، بر عهده ترانسی است که در آن قرار دارد.

نحوه کار استبلایزر

انواع استبلایزر کدام است؟

باید بدانید که دستگاه استابلایزر خود دارای انواع مختلفی است. اگر می‌پرسید که استبلایزر چی بخرم، باید ابتدا انواع آن را شناخته و به دنبال بهترین استبلایزر بر اساس نیازهای خود باشید. از جمله متداول‌ترین انواع این دستگاه، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

استبلایزر رله ای

 استبلایزر رله‌ای 

در این نوع که بیشتر برای مصارف خانگی به کار گرفته می‌شود، نحوه کار دستگاه بر اساس رله‌هایی است که در آن تعبیه شده‌اند. هر زمان که کاهش یا افزایش ولتاژ داشته باشیم، رله مربوطه داخل مدار دستگاه به کار خواهد افتاد.

 استبلایزر سروو

این مدل از مدل رله ای پیشرفته‌تر بوده و به‌ جای آنکه برای کنترل جریان از رله استفاده شود، یک موتور سروو در دستگاه وجود دارد. استفاده از سیستم سروو در این نوع، باعث شده است که دامنه ولتاژ در استبلایزر بالاتر و دقت بیشتر از نوع قبلی داشته باشد.

 استبلایزر استاتیک

از این دستگاه می‌توان برای تغییرات جریان بسیار اندک بهره برد؛ از این دستگاه برای مصارف بسیار حساس استفاده می‌شود. در این دستگاه عضوی به اسم کانورتر الکترونیکی وجود دارد که می‌تواند جریان برق را حتی در کوجک‌ترین مقیاس‌ها نیز کنترل کند.

استبلایزر سروو
فرق استبلایزر و یو پی اس

تفاوت استبلایزر و یو پی اس چیست؟

زمانی که حرف از استابلایزر جریان برق به میان می‌آید، معمولا نام یو پی اس نیز در کنار آن مطرح می‌شود. اما تفاوت استابلایزر و یو پی اس در چیست؟ مهم‌ترین تفاوتی که می‌توان برای این دو مطرح کرد، در ماهیت و عملکرد آن‌هاست.
استابلایزر جریان برق صرفا برای تثبیت ولتاژ ورودی و خروجی به کار می‌رود. حال آنکه ویژگی‌های دستگاه یو پی اس، بسیار بیشتر است. دستگاه یو پی اس علاوه بر آنکه می‌تواند ولتاژ را تثبیت کند، می‌تواند به عنوان منبع تغذیه برای مواقع اضطراری نیز مورد استفاده قرار بگیرد. از همین روی می‌تواند انتخاب بهتری برا شما باشد. 

برای اطلاعات بیشتر و مشاهده انواع ups به بخش خرید یو پی اس مراجعه کنید.

خرید دستگاه استبلایزر

اگر به دنبال یک مرجع فروش استبلایزر هستید، تجهیز آرمان می‌تواند در خدمت شما باشد.

فروشگاه اینترنتی تجهیز آرمان با سال‌های سابقه و تجربه در زمینه فروش استبلایزر و یو پی اس در ایران، از مطمئن‌ترین منابع خرید استبلایزر به شمار می‌رود.

اگر قصد خرید استابلایزر را دارید، کارشناسان ما می‌توانند در خدمت شما باشند. کارشناسان ما ما به عنوان  راهنمای خرید استابلایزر می توانند یاری رسان شما باشند.
تنوع دستگاه استبلایزر در تجهیز آرمان بسیار بالاست؛ مدل‌های موجود در سایت، می‌توانند نیاز شما را از توان 500 وات تا 2000 کیلووات تامین کنند. به علاوه، انواع مدل‌های تک فاز و سه فاز نیز در بین محصولات تجهیز آرمان موجود است.

شما می‌توانید بهترین برندهای استبلایزر اروپایی، آلمانی، فرانسوی، سوییسی، حتی آمریکایی و چینی را در سایت تجهیز آرمان مشاهده کرده و از قیمت آن‌ها اطلاع حاصل فرمایید.

تلفن ثابت : ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۴ – ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۵ – 07132355447

فروش: 09937657206

خدمات پس از فروش: 09179968684

آدرس: شیراز – خیابان فلسطین – حد فاصل هدایت و حکیمی – پلاک ۵۰


سوالات متداول

این دستگاه در حقیقت دستگاه تثبیت کننده جریان برق است و می‌تواند ولتاژ جریان برق را در محدود ثابتی نگه دارد.

از این دستگاه می‌توان برای کنترل جریان ورودی به دستگاه‌های الکتریکی، جلوگیری از آسیب و افزایش طول عمر آن‌ها استفاده کرد.

قیمت این دستگاه بسته به توان، ظرفیت، نوع، برند و مدل، می‌تواند بسیار متغیر و متفاوت باشد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، با کارشناسان ما در تجهیز آرمان تماس بگیرید.

آنچه دیگران جست و جو کرده اند:

 • راهنمای خرید استابلایزر
 • خرید دستگاه استابلایزر
 • قیمت دستگاه استابلایزر
 • stabilizer چیست
 • استابلایزر چیست قیمت
 • خرید استابلایزر 1فاز
 • خرید stabilizer
 • روش نصب استابلایزر سه فاز
 • stabilizer قیمت
 • نحوه کار استابلایزر
09937657206

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر