تجهیز آرمان

چطور از خرابی باتری یو پی اس پس از تخلیه شارژ جلوگیری کنیم؟

خرابی باتری یو پی اس پس از تخلیه شارژ

باتری یو پی اس بدون شک مهم‌ترین قطعه در کل این دستگاه است. بدون باتری یو پی اس، این دستگاه ماهیت خود را از دست خواهد داد و عملا کاربردی برای ما نخواهد داشت. درست به همین دلیل، باید در نگهداری از این قطعه کمال دقت را داشته باشیم. از جمله مشکلاتی که ممکن است برای باتری به وجود بیاید، خرابی بعد از تخلیه شارژ است.
در این مطلب از تجهیز آرمان، راهکارهایی را برای جلوگیری و رفع این مشکل مطالعه خواهیم کرد. عدم استفاده طولانی مدت از باتری دستگاه یو پی اس و همین‌طور تخلیه عمیق آن، مسائلی هستند که در این مقاله بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

برای استعلام قیمت و مشاوره برای خرید انواع یو پی اس، استبلایزر و باتری یو پی اس  می توانید با تیم پشتیبانی تجهیز آرمان در ارتباط باشد.

راهنمای مطالعه

آیا عدم استفاده از باتری یو پی اس موجب خرابی آن می‌شود؟

عدم استفاده از باتری یو پی اس موجب خرابی دستگاه یو پی اس خواهد شد

خاموش کردن دستگاه یو پی اس و عدم استفاده از باتری آن، به نوعی باتری را در حالت انبار کردن قرار می‌دهد. زمانی که از باتری دستگاه یو پی اس استفاده‌ای نشود و دستگاه یو پی اس غیرفعال باشد، باتری خود به خود تخلیه خواهد شد.

 در این صورت بعد از اتصال مجدد دستگاه یو پی اس به منبع برق، مدت‌زمانی نیاز خواهد بود تا باتری مجدد شارژ شود.

شارژ مجدد باتری یو پی اس بعد از هر بار خاموش کردن دستگاه و غیرفعال شدن باتری، می‌تواند تاثیر منفی بر عمر باتری دستگاه داشته باشد.

 به طور کلی عمر باتری یو پی اس حدود 3 الی 5 سال است، اما شارژ مجدد آن، مثلا هر شب، می‌تواند عمر باتری را به نهایت 2 تا 3 سال کاهش دهد.

 به همین دلیل می‌توان گفت که عدم استفاده از باتری یو پی اس، ممکن است موجب خرابی و کاهش سلامت آن شود.

پیشنهاد مطالعه: عوامل موثر در عمر باتری یو پی اس

چطور از آسیب به باتری یو پی اس جلوگیری کنیم؟

جلوگیری از خرابی باتری یو پی اس پس از تخلیه شارژ

راهکارهای مختلفی برای جلوگیری از آسیب به باتری یو پی اس در چنین مواقعی وجود دارد. بهترین راهکار در وهله اول، آن است که از غیرفعال شدن باتری یو پی اس و قرار گرفتن باتری در حالت انبار کردن، جلوگیری کنیم.

 قطع کردن دستگاه یو پی اس و عدم استفاده از آن، عوارض به مراتب بیشتری برای باتری دارد تا اینکه بخواهیم باتری را با استفاده از تامین برق تجهیزات به صورت مرتب خالی کنیم.

در صورتی که باتری ما در زمان عدم استفاده شارژ خود را از دست داد، بهتر است که در فاصله حداکثر تا 72 ساعت، باتری را مجددا شارژ کنیم.

این کار می‌تواند ظرفیت باتری را به صورت کامل شارژ کرده و همین‌طور دوام باتری را به طور کامل بازیابی می‌نماید.

در کنار این موارد، بهتر است که برای افزایش عمر و سلامت باتری یو پی اس، به عوامل محیطی مانند گرما یا سرما و همین‌طور گرد و غبار نیز توجه ویژه‌ای نشان دهید.

پیشنهاد مطالعه: نشانه خرابی باتری یو پی اس

خرید باتری یو پی اس باکیفیت

بهترین راه برای اینکه از خرابی باتری یو پی اس جلوگیری کنیم، خرید باتری یو پی اس باکیفیت است. باتری یو پی اس با کیفیت حتی در زمان تخلیه عمیق نیز دچار آسیب‌های جدی و دائمی نخواهد شد. درست به همین دلیل، چاره کردن مشکل قبل از وقوع آن برای این موارد، می‌تواند بهترین راهکار برای مصرف‌کنندگان باشد.

در صورتی که قصد خرید باتری یو پی اس باکیفیت دارید، تجهیز آرمان می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. شما در مجموعه ما می‌توانید بهترین انواع باتری یو پی اس را مشاهده کنید. همین‌طور می‌توانید برای خرید دستگاه یو پی اس یا خرید دستگاه استبلایزر باکیفیت نیز از طریق فروشگاه ما اقدام فرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، تنها کافی است که با مشاوران مجموعه تماس بگیرید.

تلفن ثابت : ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۴ – ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۵ – ۰۷۱۳۲۳۵۵۴۴۷

فروش: ۰۹۹۳۷۶۵۷۲۰۶

خدمات پس از فروش: ۰۹۱۷۹۹۶۸۶۸۴

آدرس: شیراز – خیابان فلسطین – حد فاصل هدایت و حکیمی – پلاک ۵۰

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09937657206

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر