تجهیز آرمان

تعمیر باتری یو پی اس و احیای باتری مُرده

تعمیر باتری یو پی اس

برای تعمیر باتری یو پی اس، ابتدا باید مطمئن شوید که مشکل از خود باتری است یا از سیستم یو پی اس. اگر می‌دانید مشکل باتری است، می‌توانید مراحلی که در ادامه آن را شرح داده‌ایم، دنبال کنید.

از آنجایی که یو پی اس یک منبع تغذیه است دارای حساسیت بالایی در بارمصرفی و تولید انرژی می‌باشد. تجهیز آرمان در این مقاله شما را با نحوه‌ی تعمیر باتری یو پی اس آشنا خواهد کرد. یو پی اس دستگاهی است که از قطعات مختلفی تشکیل شده است .

فقط کافیست با کارشناسان تجهیز آرمان تماس بگیرید

آدرس: شیراز – خیابان فلسطین – حد فاصل هدایت و حکیمی – پلاک ۵۰

راهنمای مطالعه

کارکرد دستگاه یو پی اس، به طور مستقیم به باتری آن ارتباط دارد. می‌توان این طور ادعا کرد که باتری یو پی اس، مهم‌ترین قطعه در سیستم این دستگاه بوده و بدون وجود آن، یو پی اس عملا کاربردی برای مصرف‌کننده نخواهد داشت. درست به همین علت است که حفظ سلامت باتری و این دستگاه و همین‌طور تعمیر آن، برای افراد اهمیت زیادی دارد.

در این مطلب می‌خواهیم درباره تعمیر باتری یو پی اس اطلاعات تازه‌ای کسب کنیم. در خیلی از موارد، افراد به اشتباه باتری دستگاه یو پی اس را مُرده به حساب می‌آورند و به صاحب دستگاه، خرید باتری جدید را توصیه می‌کنند. حال ما در این مطلب خواهیم خواند که آیا احیای باتری یو پی اس و تعمیر آن برای مصرف‌کننده ممکن است یا نه.

 

آیا تعمیر و احیای باتری یو پی اس ممکن است؟

زمانی که حرف از خرید یو پی اس در میان باشد، خرید باتری مناسب برای آن نیز مطرح است. طول عمر باتری یو پی اس، معمولا بین 3 تا 5 سال است؛ اما این طول عمر، عمر اسمی باتری است. عمر واقعی باتری یو پی اس ممکن است کمتر از این مقدار باشد و در طول زمان مصرف، باتری دچار ایرادها و اشکالات مختلف شود.

در چنین مواقعی مراجعه به متخصص و اقدام برای تعمیر باتری یو پی اس، اولین و مهم‌ترین ایده‌ای است که به ذهن هر مصرف‌کننده می‌رسد. ولی سوال اینجاست که آیا تعمیر و احیای باتری یو پی اس امکان‌پذیر است؟ جواب به این سوال مثبت است. باتری دستگاه یو پی اس را می‌توان به راحتی تعمیر کرد و سپس مجددا آن را به کار گرفت.

 

چرا بهتر است که باتری یو پی اس را تعمیر کنیم؟

هرچند که باتری یو پی اس یک قطعه مصرفی است و تقریبا هر 3 سال یک بار باید آن را تعویض کرد، اما همیشه تعمیر و احیای آن، بهترین راهکاری است که هر مصرف‌کننده پیش روی خود خواهد داشت. دلیل این امر واضح و مشخص است؛ قیمت خرید باتری یو پی اس جدید بسیار زیاد است و تعویض آن، صرف اقتصادی نخواهد داشت.

با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و همین‌طور تغییرات قیمت دلار، قیمت باتری یو پی اس خارجی و حتی ایرانی دستخوش تغییر خواهند شد. افزایش قیمت سالانه باتری یو پی اس کاملا عادی است و به همین دلیل، بسیاری از مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند که به جای صرف هزینه زیاد برای خرید باتری، آن را تعمیر کرده یا احیا کنند.

 

چطور می‌توان خرابی باتری یو پی اس را تشخیص داد؟

اولین قدم برای تعمیر باتری یو پی اس، آن است که تشخیص دهیم آیا اصلا باتری خراب است یا خیر؟ برای این کار ابتدا باید باتری و خود دستگاه یو پی اس را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهیم. در صورتی که دستگاه یو پی اس سالم و بدون ایراد بود، می‌توان اطمینان داشت که باتری دستگاه دچار اشکال شده و باید آن را تعمیر کرد.

برای اینکه بتوان خرابی باتری یو پی اس را تشخیص داد، از راه‌های زیر استفاده می‌شود:

 • تاریخ تولید باتری بررسی می‌شود
 • تاریخ نصب باتری بررسی می‌شود
 • عمر اسمی باتری بررسی می‌شود
 • مدت زمان آخرین بکاپ باتری بررسی می‌شود
 • از باتری یو پی اس تست سلامت گرفته می‌شود
 • سلامت باتری توسط ابزار مخصوص بررسی می‌شود

بعد از بررسی تمام این موارد، در صورت وجود مغایرت با عمر اسمی و هرگونه تغییر در عملکرد باتری، تعمیرکار تشخیص می‌دهد که آیا باتری نیاز به تعمیر دارد، یا اینکه باید به طور کلی آن را تعویض و از یک باتری جدید استفاده کرد.

 

تعمیر یا احیای باتری یو پی اس چطور انجام می‌شود؟

برای تعمیر و احیای باتری یو پی اس، ابتدا باید مشکل اصلی را تشخیص داد و سپس برای تعمیر آن اقدام کرد. به همین دلیل می‌توان گفت که باتری خراب‌شده را می‌توان از روش‌های مختلفی تعمیر کرد. از طرفی اما احیای باتری یو پی اس در تمام موارد، معمولا به یک شکل انجام می‌شود. مراحل احیای باتری یو پی اس را می‌توان به شکل زیر توضیح داد؛

 • در مرحله اول، به باتری یو پی اس یک شارژر قابل تنظیم متصل می‌شود.
 • به کمک این شارژر، تا 2 برابر ولتاژ نامی باتری، به آن برق وارد می‌شود.
 • بعد از شارژ باتری، باید شارژر را از آن جدا کرد، در صورتی که ولتاژ باتری به آرامی تخلیه شد، باتری سالم است و روند احیای آن به خوبی پیش می‌رود.
 • بعد از اینکه ولتاژ باتری تا بیشترین میزان ممکن تخلیه شد، باتری را باید ولتاژ اصلی و در حدود 6 الی 12 ساعت شارژ کرد.
 • مراحل بالا را باید یک بار دیگر تکرار کرد تا باتری به بیشترین میزان ممکن احیا شود.
 • لازم به ذکر است که باتری در تمام این مدت باید زیر نظر متخصص باشد و هرگز نباید آن را به حال خود رها کرد، زیرا دمای باتری ممکن است بالا رود و در صورت عدم کنترل، خسارت‌های جبران ناپذیری را به باور آورد.

 

هزینه تعمیر و احیای باتری یو پی اس چقدر است؟

بدون شک هزینه تعمیر و احیای باتری یو پی اس، از هزینه خرید یک باتری جدید بسیار کمتر خواهد بود. اگر بودجه لازم برای خرید باتری نو ندارید، می‌توانید از خدمات ما برای تعمیر و یا احیای باتری خود استفاده کنید. شکی نداشته باشید که در این صورت، هزینه بسیار کمتری را پرداخت خواهید کرد.

هزینه تعمیر و احیای باتری یو پی اس به عوامل بسیاری بستگی دارد. در صورتی که خرابی باتری شما جزیی باشد و نیازی به باز کردن باتری نداشته باشد، بدون شک هزینه تعمیر آن نیز کمتر خواهد بود. در صورتی که باتری یو پی اس نیاز به احیا یا باز شدن داشته باشد، قطعا هزینه آن بیشتر خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در تجهیز آرمان، تماس حاصل فرمایید.

 

تعمیر و احیای باتری یو پی اس در تجهیز آرمان

برای تعمیر باتری یو پی اس در شیراز می توانید با کارشناسان تجهیز آرمان در ارتباط باشید.

تلفن ثابت : ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۴ – ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۵ – ۰۷۱۳۲۳۵۵۴۴۷

فروش: ۰۹۹۳۷۶۵۷۲۰۶

خدمات پس از فروش: ۰۹۱۷۹۹۶۸۶۸۴

آدرس: شیراز – خیابان فلسطین – حد فاصل هدایت و حکیمی – پلاک ۵۰

تعمیر باتری یو پی اس

 

 

دسته بندی مطلب: تعمیر یو پی اس

سوالات متداول

بله. تعمیر باتری یو پی اس کاملا ممکن است و اتفاقا عملی بسیار متداول است. بسیار از مصرف‌کنندگان دستگاه یو پی اس برای تعمیر باتری آن اقدام می‌کنند.

خرید باتری یو پی اس جدید می‌تواند بسیار هزینه‌بردار باشد و سرمایه زیادی را از جیب شما خارج کند. در عوض تعمیر باتری گزینه‌ای بسیار اقتصادی به شمار می‌رود.

هزینه تعمیر باتری یو پی اس به عوامل بسیاری بستگی دارد. برای کسب اطلاع از هزینه دقیق تعمیر و احیای باتری یو پی اس، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09937657206

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر