تجهیز آرمان

چه دستگاه‌هایی را نمی‌توان به UPS متصل کرد؟

چه دستگاه‌هایی را نمی‌توان به UPS متصل کرد؟

در زمان خرید یو پی اس باید به نکات بسیاری توجه داشته باشید. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در نظر بگیرید، این است که نمی‌توان هر دستگاهی را به یو پی اس متصل کرد. دستگاه یو پی اس با برخی از دستگاه‌های الکترونیکی سازگاری ندارد و اتصال آن‌ها به یو پی اس، می‌تواند موجب خرابی و بروز خسارت‌های جبران‌ناپذیر شود. در این مقاله از تجهیز آرمان، دستگاه‌های ناسازگار با UPS را بررسی خواهیم کرد.

راهنمای مطالعه

کدام دستگاه‌ها را نباید به یو پی اس وصل کرد؟

اینکه یو پی اس ها چه وسایلی را ساپورت نمی کنند می‌تواند سوال بسیاری از افراد باشد. بسیاری از افراد قبل از خرید دستگاه از این موضوع اطلاع حاصل می‌کنند و عده‌ای دیگر نیز ممکن است بعد از خرید برای نگهداری امن، چنین سوالی را از متخصصان ما بپرسند. به باور متخصصان ما در تجهیز آرمان، باید این نکته را بدانید که:

هر دستگاهی که استفاده از آن فراتر از ظرفیت و توان دستگاه یو پی اس باشد را نمی‌توان به آن متصل کرد. چنین دستگاه‌هایی می‌توانند موجب بروز خسارت به دستگاه یو پی اس شوند.

اگر مصرف برق دستگاهی فراتر از توان و ظرفیت باتری یو پی اس باشد، بدون شک باید از اتصال آن خودداری کرد. چنین دستگاه‌هایی نه تنها می‌توانند باتری یو پی اس را سریع‌تر از حالت عادی تخلیه کنند، که می‌تواند در عملکرد کلی دستگاه نیز اختلال ایجاد کرده و عیب و ایرادهای مختلفی را برای دستگاه یو پی اس شما به همراه داشته باشند.

برای استعلام قیمت و مشاوره برای خرید انواع یو پی اس، استبلایزر و باتری یو پی اس  می توانید با تیم پشتیبانی تجهیز آرمان در ارتباط باشد.

فهرست دستگاه‌هایی که نباید به UPS متصل کرد

در بخش قبلی به صورت کلی به این موضوع اشاره کردیم که چه دستگاه هایی را نباید به یو پی اس متصل کرد. در این بخش، مهم‌ترین دستگاه‌هایی را که ممکن است موجب خرابی یو پی اس شما شوند را یک به یک به شما معرفی می‌کنیم؛ بهتر است که این تجهیزات را به خاطر بسپارید و در زمان راه‌اندازی یو پی اس خود، از وجود آن‌ها در مدار مطمئن شوید.

بهتر است از دستگاه های بیشتر از توان یو پی اس استفاده نکنیم

از جمله دستگاه‌هایی که یو پی اس آن‌ها را ساپورت نمی‌کند، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

1. پرینترهای لیزری

این دسته از پرینترها دارای قطعه‌ای خاص در ساختار خود هستند که با ایجاد گرمای فراوان، لیزر دستگاه را فعال کرده و فرایند پرینت را انجام می‌دهد. این قطعه برای گرم شدن به انرژي بسیار زیادی نیاز دارد که تامین آن، از توان دستگاه یو پی اس خارج است. به همین دلیل باید از اتصالش به یو پی اس، خودداری کرد.

اتصال پرینترها به یو پی اس

2. دستگاه کاغذ خردکن

درست مثل دستگاه پرینتر لیزری، دستگاه کاغذ خردکن نیز برای انجام فرایند از بین بردن کاغذ، به انرژي بسیار زیادی نیاز دارد. بهتر است که از اتصال این دستگاه به یو پی اس نیز خودداری کنیم. دستگاه کاغذ خردکن از جمله دستگاه‌های غیرضروری است و نیازی نیست که با توان یو پی اس آن‌ را راه‌اندازی کنیم.

3. دستگاه تهویه مطبوع

کولرها و دستگاه‌های تهویه مطبوع نیز از جمله پرمصرف‌ترین دستگاه‌های الکتریکی هستند؛ دستگاه یو پی اس توان لازم و همین طور باتری آن نیز ظرفیت لازم را برای راه‌اندازی دستگاه تهویه ندارند. به همین دلیل بهتر است که چنین تجهیزاتی را به یو پی اس متصل نکنیم.

4.دستگاه حرارتی

دستگاه‌های حرارتی یا همان بخاری‌های برقی نیز از جمله دستگاه‌های غیرضروری برای یو پی اس به شمار می‌روند. در زمان قطعی برق موقت، نیازی به استفاده از این دستگاه‌ها نیست و از آنجایی که توان مصرفی آن‌ها نیز بسیار زیاد است، باید از اتصال آن‌ها به یو پی اس، پرهیز کنیم.

5. یخچال و فریزر

هرچند که می‌توان از دستگاه یو پی اس لاین اینتراکتیو به عنوان یو پی اس خانگی استفاده کرد، اما بهتر است که چنین دستگاه‌هایی را به آن متصل نکنیم. مصرف این دستگاه‌ها بسیار زیاد است و همین‌طور نمی‌توان آن‌ها را در زمره دستگاه‌های حساس و ضروری به حساب آورد. چند ساعت قطعی برق ضرری به مواد غذایی داخل یخچال یا فریزر نخواهد زد.

اتصال یو پی اس به یخچال و فریزر

6. جاروبرقی

مصرف برق جاروبرقی نیز از حد توان و ظرفیت دستگاه یو پی اس خارج است. بهتر است که از اتصال آن به دستگاه یو پی اس خودداری شود. از آنجایی که استفاده از چنین دستگاه‌هایی ضروری نیست، می‌توان استفاده از آن‌ها به زمان دیگری موکول کرد.

7. لامپ‌های گازی و فلورسنت

از دیگر تجهیزاتی که نباید به دستگاه یو پی اس متصل کرد، می‌توانیم به لامپ‌های گازی و فلورسنت اشاره کنیم. این لامپ‌ها برای گرم شدم و تولید نور به انرژي بالایی نیاز دارند که تامین آن، خارج از توان دستگاه یو پی اس است. به همین دلیل متخصصان تاکید دارند که نباید برای روشن کردن آن‌ها از دستگاه یو پی اس استفاده کرد.

8. اتو مو

در نهایت، اتو مو نیز از دستگاه‌هایی است که باید از اتصال آن از به یو پی اس خودداری کرد. دستگاه اتو مو نیز همانند پرینتر لیزری، به توان بسیاری برای گرم شدن نیاز دارد. این دستگاه‌ها می‌تواند باتری یو پی اس را در مدت زمان کمی تخلیه کرده و موجب بروز ایراداتی در دستگاه شما شود.

چه دستگاه‌هایی را می‌توان به یو پی اس متصل کرد؟

حال که می‌دانیم چه دستگاه‌هایی را نمی‌توان به یو پی اس متصل کرد، بد نیست که نگاهی به دستگاه‌ها و تجهیزات مجاز نیز داشته باشیم.

دستگاه هایی که می توان به یو پی اس وصل کرد

اگر قصد خرید دستگاه یو پی اس آنلاین و یا هر نوع دیگری از آن را دارید، باید بدانید که می‌توانید بدون نگران از سلامت و امنیت یو پی اس، این تجهیزات را به آن متصل کنید:

 • انواع کامپیوترها و تجهیزات جانبی آن‌ها
 • تجهیزات اینترنت وایرلس و مودم
 • دستگاه‌های سرگری و کنسول‌های بازی
 • تلفن‌های همراه و دستگاه‌های مشابه
 • تلویزیون‌ها و تجهیزات پخش
 • رادیو و دستگاه‌های ضبط‌کننده
 • تجهیزات پزشکی حساس (برای اطلاعات بیشتر مقاله یو پی اس پزشکی را مطالعه کنید.)
 • تجهیزات موجود در کلینیک‌های زیبایی 
 • تجهیزات دندان‌پزشکی
 • تجهیزت دوربین مداربسته و CCR
 • آسانسورها و تجهیزات اتاق کنترل
 • تجهیزات فناوری اطلاعات
 • تاسیسات مخابراطی
 • تجهیزات اتاق سرور
 • تجهیزات و دستگاه‌های خانگی و …

کلام آخر

در این مقاله از تجهیز آرمان، نگاهی به دستگاه‌هایی داشتیم که نمی‌توان آن‌ها را به یو پی اس متصل کرد. معمولا دستگاه‌هایی که انرژی بالایی برای فعالیت نیاز دارند، از حد توان یو پی اس خارج هستند و نباید به آن متصل شوند. اتصال این دستگاه‌ها به یو پی اس می‌تواند موجب خرابی قطعات و باتری یو پی اس شما شود.

برای خرید دستگاه یو پی اس آفلاین، آنلاین و همینطور لاین اینتراکتیو، می‌تواند از تجهیز آرمان اقدام فرمایید. متخصصان ما در تجهیز آرمان، همواره در خدمت شما هستند  تا با ارائه مشاوره‌های تخصصی، نیاز شما مخاطبان عزیز را به بهترین شکل رفع نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر، کافی است که که با ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن ثابت : ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۴ – ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۵ – ۰۷۱۳۲۳۵۵۴۴۷

فروش: ۰۹۹۳۷۶۵۷۲۰۶

خدمات پس از فروش: ۰۹۱۷۹۹۶۸۶۸۴

 

سوالات متداول

دستگاه‌هایی که توان و مصرف برق بالایی دارند را نباید به دستگاه یو پی اس متصل کرد. این کار موجب بروز آسیب در یو پی اس خواهد شد.

 
دستگاه‌هایی از جمله دستگاه تهویه مطبوع، بخاری‌های برقی، یخچال و فریزر، جاروبرقی، اتو مو و تجهیزات زیبایی، لامپ‌های گازی، پرینترهای سه بعدی و… را نباید به یو پی اس وصل کرد.

دستگاه‌هایی که مصرف برق پایینی دارند بهترین دستگاه‌ها برای اتصال به یو پی اس هستند. اصولا یو پی اس را تنها برای تجهیزات حساس به کار می‌برند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09937657206
به بالای صفحه بردن

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر