تجهیز آرمان

چرا یو پی اس به صورت خودکار و ناگهانی قطع می‌شود؟

علت قطعی خودکار یو پی اس

اگر قصد خرید یو پی اس دارید، باید درباره نگهداری و عیب‌یابی آن نیز به اندازه کافی اطلاعات داشته باشید. یکی از مشکلات عمده‌ای که بسیاری از کاربران یو پی اس ممکن است آن را تجربه کنند، خاموش شدن یا قطع ناگهانی دستگاه در حین کار کردن است. در این مقاله از تجهیز آرمان، می‌خواهیم علل بروز این مشکل و راهکارهای رفع آن را در کنار هم بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

راهنمای مطالعه

علت قطعی خودکار یو پی اس چیست؟

اینکه چرا یو پی اس در هنگام کار دچار مشکل شده و از کار کردن باز می‌ایستد، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از این دلایل می‌تواند به خرابی قطعات داخلی یو پی اس بستگی داشته باشد و برخی از آن‌ها نیز ممکن است به دلیل اشکالات برق شهری بروز پیدا کرده باشد. برخی دیگر نیز ممکن است به دلیل استفاده نادرست از دستگاه باشند.

برای استعلام قیمت و مشاوره برای خرید انواع یو پی اس، استبلایزر و باتری یو پی اس  می توانید با تیم پشتیبانی تجهیز آرمان در ارتباط باشد.

1.   دلایل مربوط به خرابی قطعات

اگر هرگونه ایرادی در قطعات داخلی یو پی اس وجود داشته باشد، می‌تواند منجر به قطعی دستگاه شود. اگر قطعات دچار خرابی شده باشند یا نیاز به تعویض داشته باشند، احتمال زیادی وجود دارد که دستگاه یو پی اس شما به طور ناگهانی از کار بیفتد. از جمله قطعاتی که ممکن است چنین مشکلی ایجاد کنند، موارد زیر هستند:

مهم ترین دلایل قطعی خودکار یو پی اس

  • خرابی باتری دستگاه

اولین دلیلی که می‌تواند موجب خرابی دستگاه یو پی اس شود، باتری آن است. باید بدانید که لازم است باتری یو پی اس را هر 6 ماه یک بار بررسی کرده و از سلامت آن اطمینان حاصل کنید. بسته به شرایط استفاده، طول عمر هر باتری، بین 3 تا 5 سال است. بعد از این مدت بهتر است که برای تعویض آن اقدام نمایید.

  • خرابی خازن‌های دستگاه

خازن‌ها از جمله مهم‌ترین قطعات داخلی دستگاه یو پی اس به شمار می‌روند. وظیفه خازن در دستگاه، کنترل ولتاژ و تثبیت آن است. اگر خازن‌ها دچار فرسودگی یا سوختنگی شوند، احتمال اینکه در حین کار کردن ناگهان قطع یا خاموش شود، بسیار زیاد است. توصیه می‌شود که خازن‌های دستگاه را حداقل سالی یک بار بررسی نمایید و بعد از 5 تا 7 سال برای تعویض آن‌ها اقدام کنید.

خرابی سوکت های یو پی اس

  • خرابی فن‌های دستگاه

خراب شدن فن‌های دستگاه یو پی اس نیز می‌تواند از دیگر دلایل قطعی خودکار و ناگهانی دستگاه باشد. اگر فن‌ها دستگاه خراب شود، دمای دستگاه از محدوده مجاز فراتر رفته و دستگاه داغ خواهد کرد. در این صورت ممکن است به صورت ناگهانی خاموش شود. گاهی اوقات بوق دستگاه یو پی اس نیز می‌تواند این موضوع را به شما هشدار دهد.

  • خرابی فیلتر های دستگاه

درست مثل خرابی فن‌ها، خرابی فیلتر می‌تواند موجب از کار افتادن ناگهانی دستگاه یو پی اس شود. جمع شدن آلودگی و گردوخاک در فیلتر یو پی اس، می‌تواند از ورود هوای تازه به دستگاه جلوگیری کرده و موجب داغ شدن بیش از حد آن شود. می‌توانید برای رفع این مشکل فیلترها تعویض کنید.

علت خاموشی دستگاه یو پی اس

  • خرابی کنتاکتور دستگاه

کنتاکتور یا کلید قطع و وصل خودکار، از جمله مهم‌ترین قطعات دستگاه یو پی اس است. گاهی اوقات خرابی این بخش نیز می‌تواند موجب خاموش شدن ناگهانی و از کار افتادن دستگاه شما شود. سرویس مرتب دستگاه و ارتباط با متخصص، می‌تواند از بروز این مشکل جلوگیری کند.

خاموش شدن ناگهانی دستگاه یو پی اس

2.   دلایل مربوط به استفاده نادرست از دستگاه

بعد از خرابی قطعات دستگاه که می‌تواند یو پی اس را از کار بیندازد، نوبت به استفاده نادرست از آن می‌رسد. بعضی از کاربران با استفاده نادرست از دستگاه و عدم رسیدگی به آن، ممکن است موجب از قطع شدن دستگاه شود. از جمله این دلایل می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • اتصالات اشتباه یا خرابی آن‌ها

در صورتی که کاربر سیم‌ها و سایر اتصالات را به شکل نادرست به دستگاه یو پی اس متصل کند، ممکن است که دستگاه به صورت ناگهانی از کار بیفتد. برای جلوگیری از بروز این مشکل، بهتر است که اتصالات دستگاه و درگاه اتصال آن‌ها نیز باید به صورت مرتب توسط افراد متخصص بررسی شوند.

  • عدم شارژ درست باتری دستگاه

عدم شارژ درست باتری دستگاه نیز ممکن باعث خاموش شدن ناگهانی یو پی اس شود. قبل از آنکه دستگاه یو پی اس را راه‌اندازی کنید، لازم است که از شارژ یا دشارژ بودن باتری آن اطمینان داشته باشید. همیشه باید حواستان باشد که دستگاه به درستی شارژ شده باشد. در صورتی که خودتان بادقت باتری را شارژ کردید و باز هم مشکل شارژ وجود داشت، باید به متخصص مراجعه کنید.

  • اتصال تجهیزات بیشتر از ظرفیت دستگاه

اضافه بار بیشتر از حد ظرفیت دستگاه یو پی اس نیز می‌تواند موجب خاموش شدن ناگهانی و قطع دستگاه یو پی اس شود. ظرفیت دستگاه یو پی اس بر روی آن نوشته شده است. اگر تجهیزات متصل به یو پی اس، بیشتر از حد ظرفیت آن بار استفاده کنند، دستگاه یو پی از کار خواهد افتاد. این مشکل نیز توسط بوق دستگاه یو پی اس به اطلاع کاربر خواهد رسید.

اضافه بار ظرفیت دستگاه یو پی اس

3.   دلایل مربوط به اشکالات برق شهری

گاهی اوقات، یکی از دلایلی که می‌تواند منجر به خاموش شدن و قطع خودکار دستگاه یو پی اس شود، به اشکالات برق شهری بستگی دارد. هرچند که دستگاه یو پی اس برای اصلاح چنین مشکلاتی طراحی و ساخته شده است، اما گاهی اوقات شدت آن از حد توان دستگاه یو پی اس فراتر خواهد رفت.

برای مثال اگر نوسان برق شهری بیش از حد اندازه باشد، اگر افت یا افزایش ولتاژ بیشتر حد مجاز دستگاه باشد، دستگاه یو پی اس از کار خواهد افتاد. یو پی اس با استفاده از سیستم داخلی خود، دستگاه را از کار می‌انداز تا بتواند سلامت خود را حفظ کند. سیستم داخلی یو پی اس معمولا چنین اشکالاتی را با استفاده از بوق هشدار خود به اطلاع کاربر خواهد رساند.

کلام آخر

خاموش شدن دستگاه یو پی اس به صورت ناگهانی، از جمله اشکالات متداول در این دستگاه است. در این مقاله از تجهیز آرمان، درباره همین مشکل با شما حرف زدیم و علل احتمالی آن را نیز مورد بررسی قرار دادیم. برای خرید دستگاه یو پی اس جدید و یا تعمیر آن، متخصصان ما در تجهیز آرمان در خدمت شما خواهند بود.

شرکت تجهیز آرمان با سال‌ها سابقه در زمینه فروش انواع دستگاه یو پی اس آنلاین، آفلاین و لاین اینتراکتیو، باتری یو پی اس و دستگاه استابلایزر، از جمله برترین مراکز خرید تجهیزات محافظت الکتریکی در ایران به شمار می‌رود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و رفع اشکال دستگاه یو پی اس خود، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن ثابت : ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۴ – ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۵ – ۰۷۱۳۲۳۵۵۴۴۷

فروش: ۰۹۹۳۷۶۵۷۲۰۶

خدمات پس از فروش: ۰۹۱۷۹۹۶۸۶۸۴

 

دسته بندی مطلب: تعمیر یو پی اس

سوالات متداول

خاموش شدن دستگاه یو پی اس می‌تواند دلایل بسیاری داشته باشد. این دلایل را می‌توان در سه دسته خرابی قطعات، استفاده نادرست و همینطور اشکالات برق شهری تقسیم‌بندی کرد.

بله. خرابی فن‌های دستگاه یو پی اس می‌تواند منجر به داغ شدن بیش از حد دستگاه شود. یو پی اس در دمای بالا، معمولا خود به خود خاموش خواهد شد.

اتصال دستگاه‌ و تجهیزات بسیار فراتر از ظرفیت بار آن، می‌تواند دستگاه یو پی اس را از کار بیندازد. برای همین بهتر است که لوازم غیرضروری را از یو پی اس جدا کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09937657206

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر