تجهیز آرمان

محافظ یخچال و محافظ لباسشویی چه فرقی با هم دارند؟

تفاوت محافظ یخچال و لباسشویی

دستگاه‌های الکتریکی و تجهیزاتی که در خانه قرار دارند، در برابر تغییرات ولتاژی و نوسانات برق شهری بسیار حساس هستند. درست به همین دلیل باید با استفاده از تجهیزات مختلف از آن‌ها محافظت کنیم. محافظ برق یا دستگاه استابلایزر، دو گزینه مناسب برای محافظت از تجهیزات الکتریکی مانند یخچال یا ماشین لباسشویی هستند.

برای استعلام قیمت و مشاوره برای خرید انواع یو پی اس، استبلایزر و باتری یو پی اس  می توانید با تیم پشتیبانی تجهیز آرمان در ارتباط باشد.

راهنمای مطالعه

سوالی که اکنون در اینجا مطرح می‌شود این است که آیا محافظ یخچال و محافظ لباسشویی تفاوتی با هم دارند یا نه؟ در این مقاله از تجهیز آرمان به این سوال پاسخ خواهیم داد.

اصلا محافظ برق چیست؟

قبل از آنکه به سراغ بررسی تفاوت بین محافظ برق لباسشویی و یخچال برویم، بد نیست ببنیم که اصلا محافظ برق چیست و چه استفاده‌ای برای ما در خانه دارد. به ساده‌ترین بیان ممکن، محافظ برق دستگاهی است که می‌تواند از افزایش و کاهش ناگهانی ولتاژ برق جلوگیری کند. همین عملکرد باعث می‌شود که بتوانیم از دستگاه‌های برقی گران قیمت مانند یخچال یا لباسشویی، در برابر نوسانات برق شهری محافظت کنیم.

از جمله مهم‌ترین مزایای استفاده از محافظ برق می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • محافظت از دستگاه‌های برقی در برابر تغییر طول موج ولتاژ
  • کنترل‌ کردن سطح میزان ولتاژ ورودی به دستگاه‌های برقی
  • هزینه ارزان در زمان خرید و جلوگیری از خسارت‌های مالی در آینده

پیشنهاد مطالعه: رفع مشکلات برق شهری

تفاوت محافظ یخچال و لباسشویی در چیست؟

تفاوت محافظ یخچال و لباسشویی

یخچال و فریزر و همین‌طور ماشین لباسشویی از جمله مهم‌ترین دستگاه‌های برقی هستند که باید از محافظ الکتریکی برای آن‌ها استفاده کرد. جالب است بدانید که محافظ یخچال با محافظ ماشین لباسشویی متفاوت است و ويژگی‌های آن‌ها با یکدیگر فرق دارد.

از جمله تفاوت‌های محافظ برق یخچال و لباسشویی، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • محافظ برق یخچال معمولا دارای 2 پریز است، اما محافظ لباسشویی تنها یک عدد پریز دارد.
  • محافظ برق ماشین لباسشویی توانی در حدود 2500 ولت آمپر دارد، در حالی که توان محافظ برق یخچال، در حدود 2400 تا 2600 ولت آمپر است.
  • محافظ برق لباسشویی 16 آمپر است، اما از طرف دیگر محافظ برق یخچال و فریزر 10 آمپر دارد.
  • مدت زمان تاخیر محافظ ماشین لباسشویی در حدود 4 تا 5 دقیقه است، ولی مدت زمان تاخیر در محافظ یخچال بین 4 تا 6 دقیقه است.

پیشنهاد ویژه: خرید بهترین یو پی اس خانگی با بهترین قیمت

محافظ یخچال چیست؟

محافظ یخچال

همان‌طور که از نام این دستگاه نیز به خوبی پیداست، محافظی است که برای استفاده در سیستم یخچال و فریزر به کار می‌شود. استفاده از محافظ مخصوص یخچال و فریزر به ما کمک می‌کند که بتوانیم از موتور و دیگر قطعات الکترونیکی یخچال در برابر نوسانات الکتریکی محافظت کنیم و همین‌طور از سوختن یا آسیب دیدن مدار آن‌ها به دلیل افزایش یا کاهش ولتاژ به صورت ناگهانی، جلوگیری کنیم.

بورد الکتریکی و کمپرسور یخچال از جمله حساس‌ترین قطعات در یخچال هستند. استفاده از یک محافظ الکتریکی ساده می‌تواند از ایجاد خسارت در این قطعات جلوگیری کند و همین‌طور طول عمر یخچال شما را افزایش دهد. محافظ مخصوص یخچال، متناسب با ولتاژ مورد نیاز یخچال طراحی شده است و به کارگیری آن در خانه می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد.

پیشنهاد ویژه: خرید استابلایزر دستگاه لیزر با بهترین قیمت

محافظ لباسشویی چیست؟

محافظ لباسشویی

محافظ لباسشویی نیز همان‌طور که از اسمش به خوبی پیداست، برای سیستم ماشین لباسشویی و همچنین ماشین ظرفشویی طراحی شده است. لباسشویی هم یکی از حساس‌ترین دستگاه‌های الکتریکی در آشپزخانه به شمار می‌رود و محافظت الکتریکی از جهات بسیاری برای آن اهمیت دارد. استفاده از محافظ برای لباسشویی می‌تواند طول عمر این دستگاه را افزایش دهد و شما را از هرگونه تعمیرات یا تعویض قطعه، بی‌نیاز کند.

محافظ مخصوص لباسشویی نیز به‌طور ویژه برای ولتاژ مورد نیاز ورودی به لباسشویی طراحی شده است. این محافظ می‌تواند از تغییرات ناگهانی جریان ولتاژ جلوگیری کرده و جلوی آسیب رسیدن به بورد ماشین لباسشویی را بگیرد. امروزه برندهای بسیاری در بازار ایران وجود دارند که محافظ مخصوص لباسشویی را تولید و عرضه می‌کنند.

آیا به جای محافظ می‌توان از استابلایزر استفاده کرد؟

استابلایزر

استابلایزر را می‌توان نوع پیشرفته‌تری از محافظ برق دانست. دستگاه استابلایزر، در حقیقت نوعی محافظ است که علاوه بر جلوگیری از کاهش یا افزایش ولتاژ و محافظت الکتریکی از دستگاه‌های برقی، قابلیت این را دارد که جریان برق ورودی به مدار دستگاه را همیشه و در همه حال، در یک بازه مشخص یا روی یک ولتاژ مشخص، ثابت نگه دارد.

استفاده از استابلایزر خانگی می‌تواند گزینه بهتری به‌جای استفاده از محافظ الکتریکی باشد. استابلایزر خانگی می‌تواند جریان برق را در کل مدار سیم‌کشی خانه ثابت نگه دارد و شما را از استفاده از دستگاه محافظ بی‌نیاز خواهد کرد. با استفاده از استابلایزر خانگی، می‌توانید خیالی راحت بابت تغییرات ولتاژی یا هرگونه آلودگی برق شهری داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت استابلایزر و محافظ برق

خرید استابلایزر باکیفیت از تجهیز آرمان

در این مقاله از تفاوت محافظ یخچال و فریزر و ماشین لباسشویی با شما عزیزان صحبت کردیم. ویژگی‌های هر یک را جداگانه بررسی کردیم و در نهایت دیدیم که استفاده از یک دستگاه استابلایزر، مي‌تواند جایگزین بهتری برای استفاده از محافظ الکتریکی باشد. استفاده از دستگاه استابلایزر می‌تواند مزایای بسیار بیشتری برای کاربر به همراه داشته باشد؛ زیرا که میزان محافظت الکتریکی آن بسیار بیشتر است.

پیشنهاد ویژه: خرید استابلایزر یخچال با بهترین قیمت

تلفن ثابت : ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۴ – ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۵ – ۰۷۱۳۲۳۵۵۴۴۷

فروش: ۰۹۹۳۷۶۵۷۲۰۶

خدمات پس از فروش: ۰۹۱۷۹۹۶۸۶۸۴

آدرس: شیراز – خیابان فلسطین – حد فاصل هدایت و حکیمی – پلاک ۵۰

پیشنهاد ویژه: ups شیراز

 

1 دیدگاه دربارهٔ «محافظ یخچال و محافظ لباسشویی چه فرقی با هم دارند؟»

  1. تفاوت محافظ یخچال و لباسشویی رو عالی توضیح دادید. فقط ای کاش می گفتید بهترین محافظ برق ماشین لباسشویی چه محافظیه؟ محافظ ماشین لباسشویی چند وات است؟ محافظ برق یا استابلایزر انتخاب کنیم؟ آیا ماشین لباسشویی نیاز به محافظ برق دارد؟ آیا ماشین ظرفشویی نیاز به محافظ برق دارد؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09937657206

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر