تجهیز آرمان

تفاوت بین یو پی اس خورشیدی و اینورتر در چیست؟

تفاوت بین یو پی اس خورشیدی و اینورتر

برای تامین برق مورد نیاز خود در زمان قطعی، می‌توانید از انواع دستگاه‌های مختلفی استفاده کنید. دو تا از مهم‌ترین دستگاه‌هایی که در اینجا به کارتان خواهند آمد، دستگاه یو پی اس خورشیدی و اینورتر هستند. این دو دستگاه در عین اینکه شباهت‌های زیادی دارند، اما تفاوت‌های بزرگی نیز با یکدیگر دارند. در این مطلب از تجهیز آرمان نگاهی به تفاوت یو پی اس خورشیدی و اینورتر خواهیم داشت.

برای استعلام قیمت و مشاوره برای خرید انواع یو پی اس، استبلایزر و باتری یو پی اس  می توانید با تیم پشتیبانی تجهیز آرمان در ارتباط باشد.

راهنمای مطالعه

تفاوت یو پی اس خورشیدی و اینورتر

چنان که گفتیم، یو پی اس خورشیدیو اینورتر در عین وجود شباهت‌ها، تفاوت‌های ساختاری بسیاری نیز با یکدیگر دارند. اگر بخواهیم به ساده‌ترین زبان ممکن تفاوت بین این دو را مطرح کنیم، می‌توانیم چنین بگوییم که:

اینورتر به هر دستگاهی گفته می‌شود که جریان برق را از DC به AC تبدیل (invert) کند؛ اینورتر خود می‌تواند دارای دو نوع خورشیدی و عادی باشد؛ اینورتر خورشیدی در اصل همان یو پی اس خورشیدی است که بیشتر برای منازل مسکونی و اداره‌ها کاربرد دارد.

اینورتر خورشیدی

برای توضیح بیشتر، می‌توان این‌طور گفت که باتری یو پی اس خورشیدی توسط انرژی تامین شده از پنل‌های خورشیدی شارژ می‌شود و سپس در مواقع نیاز، نیروی ذخیره شده در باتری جریان مورد نیاز را تامین می‌کند.

اینورترها اما ممکن است برق را به صورت مستقیم به جریان الکتریسته تبدیل کنند؛ در این حالت انرژی تامین شده توسط پنل‌های خورشیدی در باتری ذخیره نشده و به طور مستقیم به برق تبدیل می‌شود و وارد سیستم سیم‌کشی جریان برق خواهد شد.

پیشنهاد ویژه: خرید یو پی اس خانگی

اینورتر چیست؟

به زبان ساده، دستگاه اینورتر دستگاهی است جریان مستقیم (DC) را به جریان متناوب (AC) تغییر می‌دهد. در این دستگاه یک ترانسفورمر، مدار سوییچ و مدار کنترل وجود دارد. اصلی‌ترین کارکرد دستگاه اینورتر، همین است که اکنون شرحش گذشت. به چنین دستگاهی، اینورتر ساده گفته می‌شود. در مقابل، می‌توان اینورتر خورشیدی را نیز معرفی کرد.

دستگاه اینورتر

اینورتر خورشیدی، انرژی تامین شده توسط پنل‌های خورشیدی را به جریان برق تبدیل می‌کند. این جریان برق به طور مستقیم وارد مدار سیم‌کشی ساختمان شده و می‌تواند جریان مورد نیاز تجهیزات کم‌مصرفی چون چراغ‌ها، رایانه‌ها، تلویزیون و یا ویدیو پلیر را تامین کند. برای استفاده از انرژی تامین شده توسط پنل‌ها خورشیدی، به شارژ کنترلر خورشیدی نیاز است.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت یو پی اس و اینورتر

یو پی اس خورشیدی چیست؟

یو پی اس خورشیدی را می‌توان نوعی از اینورتر دانست. یکی از مهم‌ترین قطعات در یو پی اس خورشیدی، اینورتر است. در یو پی اس خورشیدی، جریان تامین شده توسط پنل‌های خورشیدی ابتدا توسط اینورتر به انرژي الکتریسیته تبدیل شده و سپس این انرژی در باتری یو پی اس ذخیره می‌شود. در مواقع مورد نیاز، باتری یو پی اس خورشیدی فعال شده و می‌توان جریان برق تجهیزات و سیستم‌های متصل به یو پی اس را فراهم کند.

یو پی اس خورشیدی

گفتنی است که یو پی اس خورشیدی بر دو نوع است؛ برخی از انواع یو پی اس خورشیدی دارای اینورتر داخلی هستند و برخی دیگر از اینورترهای مجزا استفاده می‌کنند. به بیان ساده‌تر، می‌توان این‌طور گفت که یو پی اس خورشیدی با اینورتر مجزا، در حقیقت همان یو پی اس معمولی (بیشتر اوقات یو پی اس آنلاین) است که به سیستم پنل خورشیدی و اینورتر مجهز شده است.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت یو پی اس معمولی با یو پی اس خورشیدی

کلام آخر

در این مقاله درباره تفاوت بین یو پی اس خورشیدی و اینورتر صحبت کردیم. زمانی که صحبت از خرید یو پی اس در میان باشد، بسیاری از متخصصان استفاده از یو پی اس خورشیدی را پیشنهاد می‌دهند. یو پی اس خورشیدی و اینورترها نیز می‌توانند مزایای خاص خودشان را داشته باشند. در صورتی که قصد خرید یو پی اس باکیفیت را دارید، تجهیز آرمان می‌تواند بهترین مرجع برای شما باشد.

تجهیز آرمان یکی از قدیمی‌ترین مراجع برای خرید تجهیزات محافظت الکتریکی در ایران است. شما می‌توانید در وب‌سایت ما بهترین دستگاه‌های یو پی اس، باتری یو پی اس و همین‌طور دستگاه استبلایزر را برای سیستم‌های الکتریکی خود خریداری کنید. برای شروع خرید و دریافت مشاوره، همین حالا با ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی، می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تلفن ثابت : ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۴ – ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۵ – ۰۷۱۳۲۳۵۵۴۴۷

فروش: ۰۹۹۳۷۶۵۷۲۰۶

خدمات پس از فروش: ۰۹۱۷۹۹۶۸۶۸۴

آدرس: شیراز – خیابان فلسطین – حد فاصل هدایت و حکیمی – پلاک ۵۰

منابع: منبع 1، منبع 2

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09937657206

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر