تجهیز آرمان

نکاتی برای نگهداری از باتری یو پی اس

نگهداری باتری یو پی اس

نگهداری از باتری یو پی اس و افزایش طول عمر آن، دغدغه‌ای است که بسیاری از کاربران این دستگاه همیشه آن را در سر دارند.

از آنجایی که باتری دستگاه یو پی اس اصلی‌ترین بخش آن است و کل ماهیت دستگاه به آن وابسته است، می‌توان گفت که وجود این دغدغه، به حق و بجاست.

در این مقاله از تجهیز آرمان، با کاربردی‌ترین روش‌های نگهداری از باتری یو پی اس آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

راهنمای مطالعه

باتری دستگاه را به صورت مرتب تست کنید

در انواع دستگاه‌های یو پی اس موجود در بازار، معمولا از باتری‌های لیتیوم یونی، نیکل کادمیومی و یا از باتری‌های اسیدی استفاده می‌شود. هر یک از انواع این باتری‌ها، ویژگی‌های خاص خودشان را دارند و مزایا و معایبشان نسبت به هم متفاوت است. اما ویژگی مشترک تمام آن‌ها، این است که بعد از مدتی استفاده، فرسوده می‌شوند و نیاز به تعویض پیدا می‌کنند.

تست باتری دستگاه، یکی از بهترین راهکارهایی است که می‌توانید طول عمر باتری را به کمک آن چک کرده و در صورت لزوم، نسبت به تعمیر و یا تعویض آن اقدام کنید. ساده‌ترین روش تست باتری آن است که ببینید آیا یو پی اس شما هنوز هم به همان مقدار قبل می‌تواند جریان مورد نیاز شما را تامین کند یا نه.

برخی از انواع دستگاه‌ها، به خصوص در یو پی اس آنلاین، تست باتری دستگاه به صورت داخلی انجام می‌شود و در صورت بروز هرگونه مشکل، چراغ خطا روشن شده و بر روی مانیتور اخطار دستگاه، نمایش داده می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: راهکارهایی برای افزایش بازدهی یو پی اس

برای استعلام قیمت و مشاوره برای خرید انواع یو پی اس، استبلایزر و باتری یو پی اس  می توانید با تیم پشتیبانی تجهیز آرمان در ارتباط باشد.

باتری را در دمای مناسب نگهداری کنید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که می‌توانید برای افزایش عملکرد باتری یو پی اس از آن استفاده کنید، نگهداری دستگاه در دمای مناسب است. باتری این دستگاه، یک وسیله شیمیایی محسوب می‌شود و عملکرد درست و بدون اشکال آن، به دمای محیط بستگی دارد.

بالا رفتن بیش از حد دما و یا پایین آمدن آن خارج از محدوده مناسب باتری، می‌تواند باعث بروز مشکلات بسیاری شود. به همین دلیل متخصصان توصیه می‌کنند که دستگاه یو پی اس را در محیطی خنک که تهویه مناسبی دارد نگهداری کنید. دمای مناسب، در عملکرد دیگر قطعات داخلی یو پی اس نیز تاثیر خواهد داشت.

از جمله بهترین بازه‌های دمایی برای هر نوع باتری دستگاه یو پی اس، می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 • برای باتری لیتیوم یونی: بین 15 الی 35 درجه سانتی‌گراد
 • برای باتری‌های نیکل کادمیوم: بین صفر الی 30 درجه سانتی‌گراد
 • برای باتری‌های سرب اسیدی: بین 20 الی 25 درجه سانتی‌گراد

بهترین دما برای نگهداری باتری یو پی اس

توجه داشته باشید که موارد ذکر شده، بهترین دما برای کارکرد حداکثری باتری هستند؛ معمولا باتری‌های لیتیومی یا کادمیومی، می‌توانند در دمایی کمتر و یا بیشتر از بازه ذکر شده نیز به‌خوبی کار کنند. در مقابل باتری‌های سرب اسیدی حساسیت بسیار بیشتری در برابر بالا یا پایین بودن دمای محیط دارند.

تعداد دفعات استفاده از باتری را کاهش دهید

یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توانید طول عمر باتری یو پی اس را به کمک آن افزایش دهید، آن است که تعداد دفعات خالی شدن باتری را کمتر کنید. این یک قانون ساده است؛ هراندازه که کمتر از یو پی اس استفاده کنید، طول عمر آن نیز بیشتر خواهد بود! بسیاری از تولیدکنندگان باتری یو پی اس، ادعا می‌کنند که طول عمر مفید محصولات آن، به میزان 500 بار شارژ شدن و خالی شدن است؛ بدیهی است که هرچقدر تعداد شارژ و دشارژ شدن باتری کمتر باشد، مدت زمان کارکرد آن نیز بیشتر خواهد بود.

تعداد دفعات استفاده از باتری

علاوه بر این موضوع، نحوه شارژ کردن باتری یو پی اس نیز بسیار اهمیت دارد. این موضوع به‌خصوص در دستگاه‌های یو پی اس لاین اینتراکتیو اهمیت بسیار بیشتری نیز پیدا می‌کند. برای اینکه بتوانید باتری را به بهترین شکل ممکن شارژ کنید، بهتر است که طبق دستورات ذکر شده در دفترچه راهنمای محصول خود پیش بروید؛ باتری را در زمان خاموشی دستگاه شارژ کنید و برای این کار نیز از جریان برق تثبیت‌شده استفاده کنید.

از دستگاه‌هایی که مصرف برق کمتری دارند استفاده کنید

توجه به ظرفیت توان باتری یو پی اس بسیار مهم است. هراندازه که ظرفیت مورد استفاده از توان باتری کمتر باشد، طول عمر آن نیز به همان اندازه بیشتر خواهد شد.

توجه به ظرفیت توان باتری یو پی اس

اتصال دستگاه‌های مختلف به یو پی اس و استفاده از توان یو پی اس بیشتر از سقف مجاز آن، نه تنها در عملکرد دستگاه شما اختلال ایجاد خواهد کرد، بلکه می‌تواند باعث بروز آسیب‌های بسیاری به باتری دستگاه شما شود. برای دستگاه یو پی اس آفلاین که معمولا توان کمتری دارد، توجه به این نکته بسیار مهم است.

برای همین منظور، متخصصان توصیه می‌کنند که اول از همه، بیشتر از ظرفیت توان باتری از آن استفاده نکنید و دوم، دستگاه‌هایی که مصرف برق کمتری دارند را به یو پی اس متصل کنید. دستگاه‌هایی که کم‌مصرف‌تر هستند، به‌خوبی برای رفع نیاز شما پاسخگو خواهند بود، از طرف دیگر می‌توانند برای حفظ سلامت باتری یو پی اس نیز موثر باشند.

حفظ باتری یو پی اس در شرایط مطلوب

عوامل دیگری نیز در طول عمر باتری یو پی اس تاثیرگذار هستند. برای مثال، می‌توان گفت که نگهداری باتری یو پی اس در یک فضای ایزوله و مصون نگهداشتن آن هر گونه ضربه، می‌تواند طول عمر آن را افزایش دهد. به همین علت متخصصان همیشه توصیه می‌کنند که از درآوردن باتری یو پی اس به صورت سرخود از داخل دستگاه خودداری کنید و این کار را به افراد باتجربه بسپارید.

خرید باتری سالم که در شرایط مناسب نگهداری شده باشد نیز می‌تواند عاملی برای اطمینان خاطر در این زمینه باشد. بهتر است باتری یو پی اس را از مراکز مجاز و معتبر خریداری کنید؛ زیرا که عدم نگهداری باتری در شرایط مطلوب، ضربه خوردن یا سرما و گرمای بیش از حد محیط نگهداری، می‌تواند طول عمر باتری را کاهش دهد.

حفظ باتری یو پی اس در شرایط مطلوب

پیشنهاد مطالعه: علت بوق زدن یو پی اس

خرید باتری یو پی اس در شیراز

اگر قصد خرید دستگاه یو پی اس  یا باتری آن را در شهر شیراز دارید، شرکت تجهیز آرمان می‌تواند در خدمت شما باشد. نه‌تنها شیراز، بلکه تجهیز آرمان می‌تواند خدمات خود را در سرتاسر ایران نیز ارائه دهد. شرکت تجهیز آرمان با بیشتر از 15 سال سابقه در زمینه فروش انواع دستگاه یو پی اس، باتری آن و دستگاه استابلایزر، یکی از معتبر‌ترین مراجع در ایران به شمار می‌رود. برای خرید باتری مناسب دستگاه یو پی اس خود، می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و از خدمات مشاوره رایگان ما برخوردار شوید.

سوالات متداول

بنا بر ادعای شرکت‌های سازنده باتری یو پی اس، طول عمر این باتری‌ها حدود 500 بار شارژ و دشارژ است.

هر نوع باتری، بازه دمایی متفاوتی از دیگری دارد، اما به طور کلی بهتر است که باتری را در بازه دمایی 20 الی 25 و نهایت تا 30 درجه نگهداری کنید.

بسته به مدل باتری و توان آن، قیمت باتری می‌تواند بسیار متنوع باشد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در تجهیز آرمان تماس بگیرید.

2 دیدگاه دربارهٔ «نکاتی برای نگهداری از باتری یو پی اس»

 1. آیا چک کردن اتصالات و سرباتری‌های یو پی اس می‌تونه در طول عمر باتری دستگاه دخیل باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید در این مورد.

  1. پشتیبان سایت

   سلام . بله 100% . اگر شل باشند امکان جریان کشی شدید و حتی امکان آتش سوزی نیز هست و یا اینکه اگر سولفاته شده باشن میتونه بر طول عمر تاثیر بگذاره .
   بهتر هست کارشناسان فنی شرکت اقدام به بازدید و رفع این مسائل کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09937657206

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر