تجهیز آرمان

چطور باتری یو پی اس را تست و عیب‌یابی کنیم؟

عیب یابی باتری یو پی اس

برای اطمینان از عملکرد درست باتری یو پی اس، امکان تست و عیب یابی باتری یو پی اس وجود دارد. بهتر است که فرایند تست باتری یو پی اس را به افراد متخصص بسپاریم؛ این کار باعث می‌شود مطمئن باشیم که در فرایند تست، آسیبی به باتری وارد نخواهد شد. با مطالعه راهنمای زیر، شما می‌توانید خودتان نیز این کار را انجام دهید.

برای استعلام قیمت و مشاوره برای خرید انواع یو پی اس، استبلایزر و باتری یو پی اس  می توانید با تیم پشتیبانی تجهیز آرمان در ارتباط باشد.

راهنمای مطالعه

راهنمای تست و عیب یابی باتری یو پی اس

برای تست و عیب یابی باتری یو پی اس شما سه روش پیش روی خود خواهید داشت:

روش اول؛ تفاوت بکاپ تایم اسمی و واقعی

بکاپ تایم اسمی و واقعی

اولین و ساده‌ترین روش برای تشخیص اینکه آیا باتری ما دچار اشکال شده است یا نه و در نهایت عیب یابی باتری یو پی اس، آن است که میزان بکاپ تایم اسمی و واقعی آن را با یکدیگر مقایسه کنیم. برای به دست آوردن مدت زمان بکاپ اسمی، می‌توانید از فرمول زیر استفاده کنید:

«میزان توان مصرفی را در میزان بکاپ ساعت مورنیاز خود ضرب کنید، سپس عدد به دست آمده را بر ولتاژ باتری دستگاه تقسیم کنید. آن‌گاه میزان آمپر باتری ساعت به دست خواهد آمد.» شما با یک فرمول و جای‌گذاری ساده می‌توانید میزان بکاپ را به دست آورید.

بعد از به دست آوردن میزان بکاپ اسمی، لازم است که ورودی جریان به باتری را قطع کرده و فقط جریان خروجی را متصل نگه دارد. مدت زمان تخلیه باتری را نیز در این مرحله اندازه‌گیری نمایید تا میزان بکاپ واقعی باتری به دست آید. در صورت تفاوت بکاپ تایم اسمی و واقعی، باتری شما خراب است.

پیشنهاد مطالعه: آموزش تعویض باتری یو پی اس

روش دوم؛ تست ولتاژ باتری

عیب یابی باتری یو پی اس

این روش را زمانی می‌توانید استفاده کنید که باتری یو پی اس شما اکسترنال باشد یا اینکه قابلیت جدا شدن از دستگاه یو پی اس را داشته باشد. برای انجام این تست لازم است که باتری را به طور کلی از شبکه یو پی اس خارج کنید، سپس با استفاده از روش‌های‌ مخصوص، حدود 20 درصد از جریان باتری را استفاده کرده و در همین حین، ولتاژ باتری را اندازه‌گیری نمایید.

در صورتی که ولتاژ باتری شما حداکثر حدود 11.4 ولت باشد، باتری یو پی اس سالم است. اگر از این میزان بالاتر باشد یا اینکه پایین‌تر از این مقدار نشان دهد، باتری یو پی اس خراب بوده و نیاز است که آن را در اولین فرصت، به عیب یابی باتری یو پی اس پرداخته و باتری تازه‌ای خریداری کنید.

پیشنهاد مطالعه: زمان تعویض باتری یو پی اس

روش سوم؛ مراجعه به متخصص باتری یو پی اس

باتری یو پی اس

دو روش قبلی را به راحتی می‌توانستید در خانه و به کمک ابزارهایی مانند هیدرومتر یا ولت‌متر انجام دهید. روش سوم برای تست و عیب یابی باتری یو پی اس، آن است که آن را نزد یک متخصص باتری‌ساز ببرید. متخصصان باتری‌سازی معمولا از دستگا‌ه‌های عیب‌یاب خاصی برای تست باتری یو پی اس استفاده می‌کنند.

برای تست و عیب یابی باتری یو پی اس خود به این روش، می‌توانید به متخصصان ما در دفتر شرکت تجهیز آرمان مراجعه فرمایید. در صورت عدم دسترسی به متخصصان ما، می‌توانید به مراکز تخصصی تعمیر باتری ماشین نیز مراجعه کنید. تست شارژ و دشارژ باتری معمولا در این مراکز انجام می‌شود و متخصصان در نهایت به شما اطلاع می‌دهند که آیا باتری یو پی اس شما نیاز به تعویض دارد یا نه.

پیشنهاد مطالعه: محاسبه ظرفیت باتری یو پی اس

تلفن ثابت : ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۴ – ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۵ – ۰۷۱۳۲۳۵۵۴۴۷

فروش: ۰۹۹۳۷۶۵۷۲۰۶

خدمات پس از فروش: ۰۹۱۷۹۹۶۸۶۸۴

آدرس: شیراز – خیابان فلسطین – حد فاصل هدایت و حکیمی – پلاک ۵۰

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09937657206
به بالای صفحه بردن

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر