تجهیز آرمان

چه زمانی باید برای تعویض باتری یو پی اس اقدام کنیم؟

تعویض باتری یو پی اس

همان‌طور که همیشه در مقاله‌های تجهیز آرمان به آن اشاره کرده‌ایم، باتری یو پی اس، مهم‌ترین قطعه در آن است. تمام کارکرد دستگاه یو پی اس به باتری آن است و بدون وجود باتری سالم در یو پی اس، نمی‌توان از آن انتظار کارایی مناسبی را داشت. خراب شدن باتری یو پی اس و فرا رسیدن زمان تعویض آن، نشانه‌های خاص خود را دارد که در این مقاله به آن‌ها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید…

برای استعلام قیمت و مشاوره برای خرید انواع یو پی اس، استبلایزر و باتری یو پی اس  می توانید با تیم پشتیبانی تجهیز آرمان در ارتباط باشد.

راهنمای مطالعه

چه زمانی باید باتری یو پی اس را عوض کنیم؟

زمان تعویض باتری یو پی اس

چنان که در مقدمه نیز به آن اشاره شد، زمانی که نیاز به تعویض باتری یو پی اس باشد، نشانه‌هایی را شاهد خواهیم بود. با مشاهده این نشانه‌ها در دستگاه یو پی اس یا باتری آن، باید نسبت به تعویض باتری اقدام نماییم:

3 تا 5 سال از خرید باتری گذشته باشد

متوسط طول عمر باتری‌ یو پی اس، بین سه تا پنج سال است. در صورتی که از خرید باتری قبلی و استفاده از آن به این مقدار گذشته باشد، بهتر است که نسبت به تعویض باتری و خرید باتری جدید اقدام نمایید. بعد از گذشت این مدت زمان، کارایی باتری کاهش پیدا کرده و معمولا زودتر از حالت عادی دشارژ می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: عوامل موثر بر عمر باتری یو پی اس

چراغ اخطار باتری یو پی اس روشن شده باشد

دستگاه‌های یو پی اس معمولا دارای چراغ اخطار یا بوق اخطار هستند. در صورتی که چراغ باتری یو پی اس روشن شده باشد یا اینکه بوق مخصوص باتری آن روشن شده باشد، احتمالا مشکلی در باتری وجود داشته باشد. در این صورت یا باید باتری را تعمیر کرده یا آن را به طور کل تعویض نمایید.

چراغ اخطار باتری یو پی اس

پیشنهاد مطالعه: چراغ‌های وضعیت یو پی اس

باتری زودتر از مدت عادی خالی شود

معمولا مدت زمان دوام شارژ هر باتری، توسط شرکت سازنده اعلام شده و روی باتری درج می‌شود. در عمل هرچند ممکن است که میانگین دوام باتری متفاوت باشد؛ اما در صورتی که باتری زودتر از میانگین معمول خالی شود و نیاز مجدد به شارژ داشته باشد، احتمالا خراب شده است. در چنین مواقعی باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

پیشنهاد مطالعه: نشانه های خرابی باتری یو پی اس

شاسی باتری آسیب دیده باشد یا باد کرده باشد

آسیب دیدن قاب و شاسی باتری، می‌تواند موجب خرابی آن شود. از طرفی باتری در صورت بروز اشکالات داخلی نیز ممکن است باد کند. در صورتی که دیدی باتری یو پی اس شما باد کرده است یا شاسی آن آسیب دیده است، باید با متخصص مشورت کرده و در صورت نیاز، نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

پیشنهاد مطالعه: تعمیر باتری یو پی اس

در زمان قطعی برق، یو پی اس کار نمی‌کند

در صورتی که جریان برق شهری قطع شده باشد ولی یو پی اس کار نکند، ممکن است یکی از دلایل آن، خرابی باتری باشد. عرف کارکرد یو پی اس آن است که در زمان نبود جریان برق شهری، روی برق باتری سوییچ کند. حال اگر باتری یو پی اس در این مواقع پاسخگو نباشد، احتمالا خراب شده و نیاز به عوض کردن دارد.

پیشنهاد مطالعه: چک لیست نگهداری یو پی اس

کارکرد باتری یا ولتاژ آن غیرمعمول است

اگر عملکرد باتری تغییر کرده باشد و به صورت نامعمولی کار کند، احتمال وجود خرابی در آن بسیار است. به علاوه اگر ولتاژ باتری از میزان ذکر شده در دفترچه راهنمای باتری متفاوت، بالاتر یا پایین‌تر باشد، بدون شک دچار ایراد شده است. در این صورت باید نسبت به تعمیر باتری یا تعویض کلی آن، اقدام فرمایید.

پیشنهاد مطالعه: یو پی اس چند ساعت کار می کند

مدت زمان شارژ باتری تغییر کرده است

همان‌طور که مدت زمان شارژدهی باتری یو پی اس یک میانگین مشخص دارد، مدت زمان شارژ شدن آن نیز مشخص است. در صورتی که باتری یو پی اس شما زودتر یا دیرتر از زمان عادی شارژ شود، بدون شک ممکن است اشکالی در آن وجود داشته باشد. این اشکال یا مربوط به قطعات داخلی یو پی اس است، یا اینکه باتری نیاز به تعویض کردن دارد.

مدت زمان شارژ باتری

پیشنهاد مطالعه: علت شارژ نشدن باتری یو پی اس

کلام آخر

در این مقاله از تجهیز آرمان، درباره زمان تعویض باتری یو پی اس با شما صحبت کردیم. زمانی که باتری یو پی اس نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد، نشانه‌هایی از خود بروز می‌دهد. کاربران می‌توانند با آشنایی با این نشانه‌ها، نسبت به تعویض به‌موقع باتری، اقدام کنند.

برای افزایش طول عمر باتری یو پی اس و جلوگیری از خرج‌های اضافی، خرید باکیفیت بهترین گزینه خواهد بود؛ شرکت تجهیز آرمان بهترین انواع باتری یو پی اس را از برترین برندهای جهانی، برای شما مخاطبان عزیز فراهم کرده است. برای خرید باتری مناسب دستگاه یو پی اس خود و دریافت مشاوره تخصصی، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

برای تعمیر یو پی اس می توانید با کارشناسان تجهیز آرمان در ارتباط باشید.

تلفن ثابت : ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۴ – ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۵ – ۰۷۱۳۲۳۵۵۴۴۷

فروش: ۰۹۹۳۷۶۵۷۲۰۶

خدمات پس از فروش: ۰۹۱۷۹۹۶۸۶۸۴

آدرس: شیراز – خیابان فلسطین – حد فاصل هدایت و حکیمی – پلاک ۵۰

منابع: منبع 1، منبع 2

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09937657206

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر