تجهیز آرمان

آشنایی با نکات مهم استفاده از یو پی اس در کنار ژنراتور

استفاده از یو پی اس در کنار ژنراتور

دستگاه یو پی اس و دستگاه ژنراتور برق، هر دو از دستگاه‌هایی هستند که از آن‌ها برای تولید انرژی الکتریکی در مواقع اضطراری استفاده می‌شود. هرچند که عملکرد این دو دستگاه شبیه به یکدیگر است، اما تفاوت‌های بزرگی میان آن‌ها وجود دارد.

برای استعلام قیمت و مشاوره برای خرید انواع یو پی اس، استبلایزر و باتری یو پی اس  می توانید با تیم پشتیبانی تجهیز آرمان در ارتباط باشد.

راهنمای مطالعه

گاهی اوقات از دستگاه یو پی اس در کنار ژنراتور استفاده می‌کنند تا جریان مورد نیاز را تامین کنند. استفاده از دستگاه یو پی اس و ژنراتور به صورت همزمان، اصول خاص خودش را دارد که باید آن‌ها را رعایت کرد. در این مقاله، نکات مهم استفاده از یو پی اس در کنار ژنراتور را با هم مرور خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

پیشنهاد ویژه: خرید دستگاه ups با بهترین قیمت

آیا می‌توان از یو پی اس در کنار ژنراتور استفاده کرد؟

اولین سوالی که در این مقاله باید مطرحش کنیم، این است که آیا اصلا می‌توان یو پی اس و ژنراتور برق را در کنار یکدیگر به کار برد؟ آیا این کار برای یو پی اس یا ژنراتور آسیبی به همراه خواهد داشت یا خیر؟

در جواب باید بگوییم که استفاده از یو پی اس در کنار ژنراتور کاملا ممکن است. با استفاده از دستگاه ژنراتور، می‌توانیم برق مورد نیاز باتری یو پی اس را تامین کنیم. همان‌طور که می‌دانید باتری یو پی اس برای شارژ شدن به برق شهری نیاز دارد؛ زمانی که برق شهری قطع باشد، می‌توان از ژنراتور برای تامین برق مورد نیاز یو پی اس استفاده کرد.

آیا می‌توان از یو پی اس در کنار ژنراتور استفاده کرد؟

استفاده از یو پی اس و ژنراتور برق در کنار یکدیگر بلامانع است؛ اما باید توجه داشته باشید که این دو دستگاه را نمی‌توان جایگزین یکدیگر کرد. هرچند که کارکرد این دو دستگاه یکی است، اما تفاوت ماهیت و عملکرد آن‌ها، این اجازه را به ما نمی‌دهد که استفاده یکی از آن‌ها را جایگزین دیگری کنیم.

پیشنهاد مطالعه: کاربرد یو پی اس

هنگام استفاده از ژنراتور و یو پی اس به چه چیزی باید توجه کنیم؟

اکنون می‌دانیم که استفاده از ژنراتور و یو پی اس در کنار هم، کاملا امکان‌پذیر و بلامانع است؛ اما خب نکات مهمی در این میان وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کرد. توجه به این نکات باعث می‌شود که از آسیب به دستگاه یو پی اس جلوگیری شود و طول عمر دستگاه نیز به میزان زیادی افزایش پیدا کند.

استفاده از یو پی اس در کنار ژنراتور

در زمان استفاده از یو پی اس در کنار ژنراتور باید توجه داشته باشید که:

  • محدود فرکانسی جریان تولید ژنراتور باید با محدوده فرکانسی یو پی اس هماهنگ باشد.
  • محدوده ولتاژ تولید ژنراتور نیز باید با محدوده ولتاژ ورودی یو پی اس برابر باشد.

اگر ولتاژ و فرکانس جریان تولید شده توسط ژنراتور بیشتر از محدوده توان یو پی اس باشد، بدون شک دستگاه یو پی اس دچار آسیب‌های جدی خواهد شد و هزینه هنگفتی را نیز برای تعمیر بر دوش شما خواهد گذاشت. به همین دلیل، قبل از استفاده از ژنراتور در کنار یو پی اس، باید به این نکته توجه کنید که آیا یو پی اس و ژنراتور برق از این لحاظ با یکدیگر هماهنگی‌های لازم را دارند یا خیر.

بهترین نوع یو پی اس که می‌تواند بیشترین میزان هماهنگی با ژنراتور برق را داشته باشد، یو پی اس آنلاین است. این یو پی اس می‌توانید تا بیشترین میزان ممکن تغییرات ولتاژی ژنراتور را تحمل کند. در مقام بعدی، یو پی اس لاین اینتراکتیو قرار می‌گیرد؛ هرچند که استفاده از آن همزمان با ژنراتور، چندان توصیه نمی‌شود.

تفاوت یو پی اس و ژنراتور در چیست؟

تفاوت یو پی اس و ژنراتور

حال که نکات مهم استفاده از یو پی اس در کنار ژنراتور را می‌دانیم، بد نیست که نگاهی به این موضوع نیز داشته باشیم؛ اصلا ژنراتور و یو پی اس چه فرقی با یکدیگر دارند و وجه تمایز آن‌ها در چیست؟ به‌طور کلی، تفاوت ژنراتور و یو پی اس را می‌توان این‌طور بیان کرد:

«هرچند که هر دو دستگاه برای تامین انرژی برق در مواقع اضطراری به کار می‌روند، اما برقی که یو پی اس تامین می‌کند از شارژ باتری آن است، ولی ژنراتور برق را از سوزاندن سوخت‌های فسیلی مانند بنزین یا گازوئیل تامین می‌کند.»

از دیگر تفاوت‌های میان دستگاه یو پی اس و ژنراتور می‌توانیم به موارد زیر نیز اشاره کنیم:

  • یو پی اس بلافاصله بعد از قطعی برق، جریان را از باتری ups تامین می‌کند؛ در ژنراتور این مدت بسیار طولانی‌تر است.
  • ولتاژ جریان خروجی از دستگاه یو پی اس همیشه ثابت و بدون نوسان است؛ اما در ژنراتور تغییرات نوسانی بسیار زیاد و آسیب‌زا است.
  • مدت‌زمان برق‌دهی باتری یو پی اس معمولا کوتاه‌تر است، اما ژنراتور می‌تواند به مدت طولانی‌تری این کار را انجام دهد.
  • تعمیر و نگهداری یو پی اس ساده‌تر، ارزان‌تر و دیر به دیرتر است؛ اما ژنراتور مدام نیاز به سرویس و تعمیر خواهد داشت.
  • یو پی اس آلودگی صوتی و زیست محیطی به همراه ندارد، ولی ژنراتور به دلیل سوزاندن سوخت فسیلی، آلودگی زیادی تولید می‌کند.

پیشنهاد مطالعه بیشتر: تفاوت یو پی اس و موتور برق

خرید دستگاه یو پی اس از تجهیز آرمان

در این مطلب نگاهی به نکات مهم استفاده از یو پی اس در کنار ژنراتور برق داشتیم. اکنون می‌دانیم که استفاده از یو پی اس و ژنراتور برق در کنار یکدیگر کاملا ممکن است، اما در زمان استفاده باید توجه داشته باشیم که محدوده فرکانسی و ولتاژ تولیدی ژنراتور با محدوده تحمل یو پی اس برابر باشد. اگر قصد خرید یو پی اس باکیفیت را دارید، تجهیز آرمان می‌تواند بهترین مرجع برای شما باشد.

تلفن ثابت : ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۴ – ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۵ – ۰۷۱۳۲۳۵۵۴۴۷

فروش: ۰۹۹۳۷۶۵۷۲۰۶

خدمات پس از فروش: ۰۹۱۷۹۹۶۸۶۸۴

آدرس: شیراز – خیابان فلسطین – حد فاصل هدایت و حکیمی – پلاک ۵۰

پیشنهاد ویژه: خرید باتری یو پی اس شیراز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09937657206

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر