تجهیز آرمان

یو پی اس خورشیدی چیست و چه کاربردی دارد؟

یو پی اس خورشیدی

یو پی اس خورشیدی یکی از جدیدترین انواع دستگاه ups در دنیا به شمار می‌رود. این دستگاه می‌تواند انرژی نور خورشید را به انرژی الکتریکی تبدیل کرده و در مواقع اضطراری برق مورد نیاز ما را تامین کند. در این مطلب بیشتر با این دستگاه، کارکرد و همین طور با مزایای آن آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

برای استعلام قیمت و مشاوره برای خرید انواع یو پی اس، استبلایزر و باتری یو پی اس  می توانید با تیم پشتیبانی تجهیز آرمان در ارتباط باشد.

راهنمای مطالعه

یو پی اس خورشیدی چیست؟

یو پی اس خورشیدی

دستگاه یو پی اس انواع و اقسام مختلفی دارد و یو پی اس خورشیدی یکی از انواع آن است. منبع اصلی انرژی در دستگاه یو پی اس معمولی، جریان برق شهری است؛ اما در دستگاه یو پی اس خورشیدی، این جریان مصرفی از نور خورشید تامین می‌شود.

یو پی اس خورشیدی به پنل‌های خورشیدی متصل می‌شود و وظیفه شارژ باتری یو پی اس بر عهده این پنل‌ها است. به عبارت دیگر، به جای استفاده از جریان برق شهری برای شارژ باتری یو پی اس، می‌توان از انرژی خورشیدی برای این کار استفاده کرد. استفاده از پنل‌های خورشیدی برای شارژ باتری یو پی اس می‌تواند مزایای بسیاری به همراه داشته باشد.

البته در برخی از انواع یو پی اس خورشیدی، جریان برق گاهی به صورت مستقیم از پنل‌های خورشیدی نیز تامین می‌شود؛ بدون آنکه برق در باتری ذخیره شود.

یو پی اس خورشیدی چطور کار می‌کند؟

طرز کار یو پی اس خورشیدی بسیار ساده است و به احتمال زیاد خودتان بخشی از آن را تا به اینجای مقاله حدس زده باشید. طرز کار این دستگاه بسیار ساده و قابل درک است و در ادامه آن را برای شما توضیح خواهیم داد.

اجزای تشکیل‌دهنده یو پی اس خورشیدی

قبل از آن باید بدانید که اجزای تشکیل‌دهنده یو پی اس خورشیدی چیست؛ هر یو پی اس خورشیدی از سه بخش اصلی زیر تشکیل شده است:

 • سلول یا پنل‌های خورشیدی: که وظیفه جذب انرژی خورشیدی را بر عهده دارند.
 • باتری خورشیدی: قطعه‌ای که انرژی جذب‌شده توسط پنل‌ها در آن ذخیره می‌شود.
 • کنترلر شارژ خورشیدی: که وظیفه کنترل ولتاژ شارژ باتری را بر عهده دارد.
 • مبدل یا اینورتر خورشیدی: که جریان برق DC را به جریان برق AC تبدیل می‌کند.

در ابتدا، نور خورشید توسط پانل‌ها یا همان‌های سلول‌های خورشیدی جذب می‌شود. این انرژی توسط کنترلر شارژ متعادل شده و سپس باتری دستگاه یو پی اس را شارژ می‌کند. انرژي در باتری ذخیره می‌شود و در زمان قطعی برق، دستگاه فعال شده و جریان باتری بعد از عبور از مبدل یا همان اینورتر، وارد مدار الکتریکی می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پیشنهاد ویژه: استعلام قیمت یو پی اس خانگی

کاربرد یو پی اس خورشیدی چیست؟

هر جایی که به یک منبع تغذیه اضطراری نیاز باشد، استفاده از دستگاه یو پی اس می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای کاربران باشد. از این یو پی اس می‌توان در هر جایی استفاده کرد؛ از منازل مسکونی گرفته تا مجتمع‌های اداری و تجاری و حتی صنعتی؛ بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی نیز می‌توانند از یو پی اس خورشیدی استفاده کنند.

جالب است بدانید که دستگاه یو پی اس معمولی را نیز می‌توان به یو پی اس خورشیدی تبدیل کرد. برای این کار، نیاز است که دو قطعه کنترلر شارژ خورشیدی و پنل‌های خورشیدی را به یو پی اس معمولی اضافه کنیم. این کار توسط متخصصان در عرض چند ساعت صورت می‌گیرد و بعد از آن می‌توان از مزایای یو پی اس خورشیدی به طور کامل بهره‌مند شد.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت یو پی اس معمولی با یو پی اس خورشیدی

مزایای یو پی اس خورشیدی چیست؟

استفاده از یو پی اس خورشیدی می‌تواند مزایای بیشتری نسبت به استفاده از یو پی اس معمولی به همراه داشته باشد. از جمله مهم‌ترین مزایای این دستگاه می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • این دستگاه به نسبت بسیار کوچک‌تر بوده و جابجایی آن نیز راحت‌تر است.
 • همین‌طور سروصدای ایجاد شده توسط این دستگاه نیز بسیار کمتر از بقیه است.
 • با عدم نیاز به استفاده از برق شهری، یو پی اس خورشیدی می‌تواند مصرف برق و همین‌طور قبض آن را کاهش دهد.
 • عمر باتری در یو پی اس خورشیدی بیشتر بوده و همین‌طور ظرفیت آن نیز بیشتر از یو پی اس معمولی است.
 • به باور متخصصان، یو پی اس خورشیدی توان و کارایی بالاتری نسبت به دیگر انواع دستگاه یو پی اس دارد.
 • کنترلر شارژ باتری می‌تواند جریان را به بهترین شکل تنظیم کند و طول عمر باتری این دستگاه را بیشتر کند.
 • از این دستگاه می‌توان در مناطق دور افتاده، مناطقی که به برق شهری دسترسی ندارند نیز به راحتی استفاده کرد.
 • این دستگاه می‌تواند از تجهیزات مهم شما در برابر نوسانات جریان برق محافظت کند.
 • این دستگاه یک دستگاه سازگار با محیط زیست است و به آن آسیبی نمی‌رساند.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت بین یو پی اس خورشیدی و اینورتر

باتری یو پی اس خورشیدی چقدر ظرفیت دارد؟

ظرفیت باتری یو پی اس خورشیدی به نسبت یو پی اس‌های معمولی بیشتر بوده و می‌تواند برای مدت‌زمان بیشتری برق مورد نیاز کاربر را تامین کند. برای مثال، گفته می‌شود که یک دستگاه یو پی اس خورشیدی از نوع معمولی، می‌تواند تا 12 ساعت جریان برق مورد نیاز برای راه‌اندازی تجهیزات مهم را فراهم نماید.

با مقایسه‌ای بین یو پی اس‌های معمولی و دیگر انواع دستگاه یو پی اس، همچنین در مقایسه این دستگاه با پانل‌های خورشیدی ساده، خواهیم دید که ظرفیت شارژ باتری یو پی اس خورشیدی، در حدود 60، 90 یا 100 وات بیشتر از بقیه است. همین موضوع باعث می‌شود که بتوانیم در مواقع نیاز، به جای استفاده از ژنراتور، از باتری خورشیدی استفاده کنیم.

پیشنهاد ویژه: استعلام قیمت باتری یو پی اس خارجی و ایرانی

خرید دستگاه یو پی اس خورشیدی از تجهیز آرمان

تجهیز آرمان

در این مقاله کوتاه، با یو پی اس خورشیدی و ویژگی‌های آن آشنا شدیم. همین‌طور از کاربردها و مزایای استفاده از آن نیز خواندیم. دیدیم که استفاده از یو پی اس خورشیدی می‌تواند یک گزینه مناسب به جای استفاده از یو پی اس معمولی باشد؛ همین‌طور کارایی و بازدهی آن هم  می‌تواند گاهی بیشتر از یو پی اس معمولی باشد. برای خرید یو پی اس خورشیدی باکیفیت، مجموعه تجهیز آرمان یک مرجع مناسب برای شما خواهد بود.

تلفن ثابت : ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۴ – ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۵ – ۰۷۱۳۲۳۵۵۴۴۷

فروش: ۰۹۹۳۷۶۵۷۲۰۶

خدمات پس از فروش: ۰۹۱۷۹۹۶۸۶۸۴

آدرس: شیراز – خیابان فلسطین – حد فاصل هدایت و حکیمی – پلاک ۵۰

پیشنهاد ویژه: فروش یو پی اس شیراز

منابع: منبع 1، منبع 2، منبع 3، منبع 4، منبع 5

نوعی از دستگاه یو پی است که با انرژی خورشیدی حاصل از پنل‌های خورشیدی شارژ می‌شود.

این یو پی اس می‌تواند جایگزین بهتری برای یو پی اس‌های معمولی باشد و می‌توان از آن در جاهای دورافتاده که به برق شهری دسترسی ندارند نیز استفاده کرد.

این یو پی اس صدای کمتری دارد، ظرفیت باتری آن بیشتر است، جابجایی آسان‌تری دارد، مصرف برق را کاهی می‌دهد و همین‌طور هزینه خرید و نصب آن کمتر است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09937657206

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر