تجهیز آرمان

راهنمای عیب‌یابی و رفع مشکل دستگاه یو پی اس

راهنمای عیب‌یابی و رفع مشکل دستگاه یو پی اس

عیب یابی یو پی اس معمولا در موارد زیر است: 

1-   دستگاه یو پی اس روشن نمی‌شود یا خروجی ولتاژ ندارد
2- با وجود اتصال برق شهری، جریان از باتری تامین می‌شود
3- دستگاه یو پی اس مدام بوق می‌زند
4. باتری دستگاه زودتر از حالت عادی تمام می‌شود
5- تمام چراغ‌های نمایشگر دستگاه روشن شده است
6- ولتاژ خروجی بعد از شارژ باتری همچنان کم است
7- ولتاژ در زمان قعطی برق کم است و دستگاه صدا می‌دهد

در این مقاله از تجهیز آرمان، می‌خواهیم نگاهی به عیب‌های رایج دستگاه یو پی اس داشته باشیم. در صورتی که مصرف‌کننده هر نوع یو پی اس هستید و در زمان استفاده از آن دچار مشکل شده‌اید، مراجعه به این مقاله می‌تواند کلید حل مشکلات شما باشد. با ما همراه باشید تا مهم‌ترین ایرادهای یو پی اس و روش حل آن‌ها را یاد بگیریم.

 

راهنمای مطالعه

برای استعلام قیمت و مشاوره برای خرید انواع یو پی اس، استبلایزر و باتری یو پی اس  می توانید با تیم پشتیبانی تجهیز آرمان در ارتباط باشد.

1-   دستگاه یو پی اس روشن نمی‌شود یا خروجی ولتاژ ندارد

اولین و مهم‌ترین مشکلی که هر دستگاه یو پی اس ممکن است به آن دچار شود، عدم روشن شدن آن است. گاهی هم ممکن است دستگاه روشن شود، اما عملا خروجی ولتاژ نداشته باشد. در این صورت، ایراد ممکن است از موارد زیر باشد:

دستگاه را به درستی روشن نکرده‌اید

توجه کنید که حتی اگر دستگاه خاموش باشد، باز هم ممکن است LCD آن روشن باشد. برای اطمینان از روشن شدن دستگاه، کلید خاموش و روشن آن را یک بار فشار دهید.

دستگاه به برق وصل نشده است

اگر دستگاه یو پی اس شما روشن نشد، شاید به برق وصل نشده باشد. برای اطمینان از این مورد، چک کنید که آیا کابل یو پی اس به برق شهری متصل است یا خیر.

باتری به درستی به دستگاه وصل نشده است

عدم اتصال درست باتری به دستگاه یو پی اس نیز می‌تواند از دلایل روشن نشدن آن باشد. بهتر است که تمام اتصالات باتری به دستگاه را بررسی کنید.

پیشنهاد ویژه: خرید باتری یو پی اس با بهترین قیمت

جریان خروجی از ظرفیت دستگاه بیشتر است

در صورتی که تجهیزات متعددی را به دستگاه یو پی اس متصل کرده باشید، ممکن است ولتاژ خروجی از محدوده ظرفیت دستگاه فراتر رود. در این صورت یو پی اس جریان خروجی را به طور کل قطع می‌کند. بهتر است که تجهیزات غیرضروری را جدا کنید و سپس مجددا دستگاه یو پی اس را راه‌اندازی کنید.

خطای داخلی در یو پی اس رخ داده است

در صورتی که تمام موارد بالا را بررسی کردید اما هنوز دستگاه شما ایراد داشت، به احتمال زیاد یک مشکل داخلی در یو پی اس وجود دارد. در این صورت یو پی اس را از برق شهری جدا کرده و با نزدیک‌ترین تعمیرکار یو پی اس تماس بگیرید.

رفع خطای اگر دستگاه یو پی اس خروجی ندارد

2- با وجود اتصال برق شهری، جریان از باتری تامین می‌شود

گاهی اوقات ممکن است که با وجود اتصال دستگاه به برق شهری و عدم قطع شدن برق شهری، دستگاه یو پی اس از برق باتری استفاده کند. در این صورت، ایراد ممکن است از مواردی باشد که در ادامه ذکر خواهیم کرد:

جریان خروجی از ظرفیت دستگاه بیشتر است

در صورتی که تعداد تجهیزات متصل به یو پی اس زیاد باشد، دستگاه برای عملکرد بهتر ممکن است از باتری خود استفاده کند. در این صورت بهتر است که تجهیزات غیرضروری را از یو پی اس جدا کنید. در صورتی که تمام تجهیزات متصل به دستگاه برای شما مهم هستند، بهتر است که از باتری‌های جانبی استفاده نمایید.

ولتاژ برق شهری نامناسب است

در صورتی که ولتاژ برق شهری بسیار بالا، بسیار پایین یا دارای نوسان زیاد باشد، یو پی اس برای عملکرد بهتر جریان برق شهری را قطع کرده و روی برق باتری سوییچ می‌کند. برای اطمینان از این ایراد، یو پی اس را از برق جدا کرده و با ابزار مخصوص، ولتاژ برق شهری را بررسی کنید.

مشکل ولتاژ برق شهری در یو پی اس

3- دستگاه یو پی اس مدام بوق می‌زند

بوق زدن دستگاه یو پی اس امری عادی است. از جمله راه‌هایی که سیستم یو پی اس می تواند خطاهای و ایراداهای داخلی و خارجی به اطلاع کاربر برساند، همین بوق زدن است. هر نوع بوق زدن دستگاه یو پی اس می‌تواند معنای متفاوتی داشته باشد. برای اطلاع از معنای هر نوع بوق، می‌توانید به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید یا مقاله «بوق زدن دستگاه یو پی اس به چه معناست» را مطالعه کنید.

رفع خطای بوق زدن دستگاه یو پی اس

4. باتری دستگاه زودتر از حالت عادی تمام می‌شود

به صورت عادی، مدت زمان پشتیبانی باتری دستگاه یو پی اس، مقدار مشخصی است. گاهی اوقات ممکن است که باتری دستگاه زودتر از این مدت‌ زمان تخلیه شود. زودتر تمام شدن باتری دستگاه یو پی اس می‌تواند به دلایل زیر باشد که باید آن‌ها پیگیری نمایید:

باتری به درستی شارژ نشده است

عدم شارژ درست باتری، می‌تواند از جمله دلایلی باشد که مدت زمان بکاپ باتری به میزان موردنظر نیست. برای حل این مشکل از شارژ درست و کامل باتری اطمینان حاصل فرمایید. در صورت شارژ نادرست، بازدهی و عمر مفید باتری کاهش می‌یابد.

عمر باتری به پایان رسیده است

متوسط عمر باتری یو پی اس بین 3 تا 5 سال است. بعد از این مدت زمان، رفته‌رفته بازدهی باتری یو پی اس کاهش پیدا می‌کند. در چنین مواقعی، بهتر است که نسبت به تعویض و خرید باتری یو پی اس جدید اقدام فرمایید.

اگر باتری یو پی اس زود تمام می شود

پیشنهاد مطالعه: عوامل موثر در عمر باتری یو پی اس

5- تمام چراغ‌های نمایشگر دستگاه روشن شده است

در صورتی که تمامی چراغ‌های هشدار روی نمایشگر دستگاه یو پی اس به طور همزمان روشن شده باشند، به این معناست که دستگاه شما خاموش شده است و باتری نیز به طور کامل تخلیه شده است. برای حل این مشکل می‌توانید دستگاه یو پی اس را مجددا شارژ کرده و از نو راه‌اندازی نمایید. در این صورت مشکل شما برطرف خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: چراغ های یو پی اس

6- ولتاژ خروجی بعد از شارژ باتری همچنان کم است

از مشکلات رایج دستگاه یو پی اس زمانی رخ می‌دهد که ولتاژ برق شهری کم باشد و همزمان با آن، ولتاژ خروجی از دستگاه یو پی اس نیز کم باشد؛ هرچند که باتری دستگاه برای مدت طولانی شارژ شده باشد. در صورتی که این مشکل را مشاهده کردید، دلیل آن احتمالا بخاطر خراب شدن مدار شارژ باتری است.

برای حل آن می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • ولتاژ مدار ورودی و خروجی دستگاه را بررسی کنید.
 • اگر ولتاژ ورودی نرمال و ولتاژ خروجی غیرنرمال بود، باتری را جدا کنید. اگر همچنان غیرنرمال بود، مدار شارژ باتری خراب شده است. با تعمیرکار تماس بگیرید.
 • در صورتی که بعد از جدا کردن باتری ولتاژ متعادل و نرمال شد، ایراد از باتری است. باید آن را تعویض کنید.

اگر ولتاژ خروجی یو پی اس کم باشد

7- ولتاژ در زمان قعطی برق کم است و دستگاه صدا می‌دهد

گاهی اوقات در زمان قطعی برق، ممکن است خروجی ولتاژ یو پی اس بسیار کم باشد و ترنسفورمر دستگاه نیز سروصدای زیادی ایجاد کند. در این صورت، دستگاه به طور کلی سالم است، اما ایراد ممکن است از خرابی قطعات داخلی دستگاه باشد. در این صورت اولین کاری که باید انجام دهید، بررسی کیفیت ولتاژ برق شهری است. در صورتی که ولتاژ عادی بود، بهتر است که با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

خرید دستگاه یو پی اس باکیفیت از تجهیز آرمان

در این مقاله از متداول‌ترین عیب‌های دستگاه یو پی اس برای شما صحبت کردیم. برای خرید دستگاه یو پی اس، دانش تعمیر و رفع عیب‌های آن نیز بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل در این مقاله رایج‌ترین مشکلات دستگاه را ذکر و راه‌حل آن‌ها را نیز به شما ارائه دادیم. به یاد داشته باشید که خرید دستگاه یو پی اس از مراجع معتبر، می‌تواند ضامن کیفیت آن باشد.

برای خرید دستگاه یو پی اس آنلاین، آفلاین و یا لاین اینتراکتیو از بهترین و شناخته‌شده‌ترین برندهای دنیا، می‌توانید از تجهیز آرمان کمک بگیرید. متخصصان ما در تجهیز آرمان با بررسی نیازهای شما، بهترین دستگاه یو پی اس را به شما معرفی خواهند کرد. کافی است با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

برای مشاوره در زمینه تعمیر و عیب یابی دستگاه یو پی اس و همچنین مشاوره قبل از خرید و استعلام قیمت انواع یو پی اس با مشاوران تجهیز آرمان در ارتباط باشید.

تلفن ثابت : ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۴ – ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۵ – ۰۷۱۳۲۳۵۵۴۴۷

فروش: ۰۹۹۳۷۶۵۷۲۰۶

خدمات پس از فروش: ۰۹۱۷۹۹۶۸۶۸۴

آدرس: شیراز – خیابان فلسطین – حد فاصل هدایت و حکیمی – پلاک ۵۰

مشاوره تعمیر یو پی اس

دسته بندی مطلب: تعمیر یو پی اس

سوالات متداول

علت این مشکل، ممکن است به دلیل عدم اتصال به برق شهری یا تمام شدن ظرفیت باتری یو پی اس باشد.

بوق زدن دستگاه یو پی اس یکی از راهکارهای داخلی این دستگاه برای هشدار به کاربر است. در صورتی که ایرادی وجود داشته باشد، یو پی اس بوق می‌زند.

در صورتی که دستگاه یو پی اس با استفاده از روش‌های خانگی به عملکرد عادی خود بازنگشت، باید از تعمیرکاران متخصص کمک بگیریم.

برای عیب یابی و تعمیر انواع یو پی اس می توانید با کارشناسان تجهیز آرمان در ارتباط باشید.

 • عیب یابی یو پی اس کرکره برقی
 • عیب یابی یو پی اس فاراتل
 • تنظیمات یو پی اس
 • عیب یابی یو پی اس دوربین مداربسته
 • عیب یابی یو پی اس
 • آموزش ساخت یو پی اس
 • ورودی و خروجی یو پی اس 
 • آموزش عیب یابی یو پی اس
 • نحوه عیب یابی یو پی اس
 • عیب یابی یو پی اس فاراتل
 • علت خرابی یو پی اس
 • عیب یابی دستگاه یو پی اس
 • خرابی یو پی اس

5 دیدگاه دربارهٔ «راهنمای عیب‌یابی و رفع مشکل دستگاه یو پی اس»

 1. سلام به شما و ممنون از مقاله خوبی که حاضر کردید. اینکه چراغ تعویض باتری روشن شده نشونه چیه؟ باتری رو تازه تعویض کردیم و نمی‌دونم مشکل از چیه.

 2. دستگاه یو پی اس من مدام بوق میزنه. هیچ ایراد خاصی هم نداره. چطور باید این بوق رو خاموش کنم؟ مرسی از راهنماییتون

  1. پشتیبان سایت

   درود
   نبود ارت یا جابه‌جایی فاز و نول در دوشاخه ورودی گاها دلیل این بوق هست
   اگر مسئله حل نشد با پشتیبانی فنی شرکت مطرح کنین

 3. مدت زمان بکاپ باتری یو پی اس چقدره؟ از کجا باید بفهمم که آیا این باتری داره درست کار میکنه یا نه؟ میشه جواب بدید؟ خطاهای یو پی اس فاراتل هم مثل همه یو پی اس های دیگه هست

  1. پشتیبان سایت

   سلام
   مدت زمان برقدهی متناسب با مصرف حساب میشه و ظرفیت باتری ها
   کافیه سرویس دوره ای انجام بشه توسط تیم فنی ما و نتیجه رو کتبا اعلام میکنیم
   میتونین مشاوره فنی بگیرید
   09179968684

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09937657206

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر