تجهیز آرمان

آشنایی با چراغ های وضعیت یو پی اس و خطای آن‌ها

چراغ های وضعیت یو پی اس

به عنوان کاربران یو پی اس، باید به درستی آگاه باشیم که دستگاه‌های یو پی اس نیز ممکن است با خطاها و مشکلاتی مواجه شوند. یکی از ابزارهای مهم برای پیگیری و مدیریت وضعیت یو پی اس، چراغ‌های وضعیت (LEDs) مخصوص آنها هستند. این چراغ‌های وضعیت نشان‌دهنده وضعیت عملکرد یو پی اس و ممکن است اشاره‌گرهای مهمی در خصوص وضعیت باتری، بارگذاری، یا خطاهای مختلف باشند.

در این مقاله، به بررسی انواع چراغ‌های وضعیت یو پی اس و تفسیر معانی مختلف آنها، به ویژه در مواجهه با خطاها و مشکلات شایعی که ممکن است در دستگاه‌های یو پی اس به وجود آید، خواهیم پرداخت. از این راه، با دانش بهتری از وضعیت یو پی اس و مهارت در تشخیص و رفع مشکلات، شما می‌توانید از عملکرد بهینه و اعتمادپذیری یو پی اس خود بهره‌مند شوید و در مواقع اضطراری به بهترین شکل ممکن عمل کنید.

فقط کافیست با کارشناسان تجهیز آرمان تماس بگیرید

آدرس: شیراز – خیابان فلسطین – حد فاصل هدایت و حکیمی – پلاک ۵۰

راهنمای مطالعه

یکی از راه‌هایی که می‌توان به کمک آن از وضعیت دستگاه یو پی اس آگاه شد، توجه به چراغ‌های ال ای دی بر روی دستگاه است. در زمان خرید یو پی اس، لازم است که با روش نگهداری و سرویس اولیه آن نیز آگاه باشید. اطلاع از معنای هر یک از چراغ‌های وضعیت یو پی اس، می‌تواند برای این موضوع بسیار مفید باشد. با ما همراه باشید.

چراغ وضعیت یو پی اس برای چیست؟

هدف از تعبیه این چراغ‌ها بر روی دستگاه توسط سازنده، اعلام وضعیت یو پی اس به کاربر است. اگر دستگاه یو پی اس دچار مشکلی شود، چراغ وضعیت روی دستگاه روشن شده و به کاربر درباره وجود مشکل، اطلاع‌رسانی می‌کند. این چراغ‌های ال ای در اکثر دستگاه‌های یو پی اس مشابه هستند و معنایی یکسان دارند.

چراغ وضعیت یو پی اس

پیشنهاد مطالعه: بهترین برند یو پی اس

معنای هر رنگ از چراغ وضعیت یو پی اس چیست؟

به‌طور کلی رنگ‌های چراغ یو پی اس را می‌توان به سه دسته سبز، نارنجی و قرمز تقسیم‌بندی کرد. باید بدانید که چراغ خاموش نیز می‌تواند معنای خاص خود را داشته باشد. در ادامه به معنای هر یک خواهیم پرداخت:

چراغ سبز

در صورتی که چراغ دستگاه شما سبز باشد، نشان از این دارد که دستگاه کاملا سالم بوده و عملکرد آن نرمال است.

چراغ نارنجی

زمانی که چراغ دستگاه به رنگ نارنجی باشد، به این معناست که در عملکرد دستگاه مشکلی وجود دارد. به‌علاوه گاهی این چراغ می‌تواند به معنای باتری مود و بای پس دستگاه باشد.

چراغ قرمز

چراغ قرمز نشانه وجود یک مشکل یا اختلال جدی در دستگاه یو پی اس است. در صورت مشاهده این چراغ بهتر است که دستگاه یو پی اس را از برق جدا کرده و برای تشخیص مشکل، هرچه سریع‌تر اقدام کنید.

چراغ خاموش

خاموش بودن چراغ یو پی اس می‌تواند به دو معنا باشد، اول اینکه دستگاه هنوز لود نشده و به درستی روشن نشده است. دوم اینکه دستگاه اصلا به جریان برق متصل نیست.

پیشنهاد مطالعه: تعمیر یو پی اس

معنای هر چراغ وضعیت یو پی اس چیست؟

معمولا روی اکثر دستگاه‌های یو پی اس، 6 عدد چراغ وضعیت وجود دارد؛ گاه ممکن است تعداد این چراغ‌ها بیشتر هم باشد. هر یک از این چراغ‌ها نماد خاص خودشان را دارند و در مواقع مختلف، روشن می‌شوند. دانستن معنای هر یک از این چراغ‌ها می‌تواند در نگهداری درست از دستگاه یو پی اس، کمک کند.

معنای هر یک از این چراغ‌های وضعیت یو پی اس به شرح زیر است:

وضعیت ON-LINE

زمانی که دستگاه برق موردنظر را برق شهری تامین کند، این چراغ روشن خواهد شد. اگر این چراغ خاموش باشد، به این معناست که برق موردنیاز از باتری تامین می‌شود.

وضعیت ON-LINE

پیشنهاد مطالعه: علت بوق زدن یو پی اس

چراغ AVR TRIM

اگر ولتاژ ورودی به دستگاه یو پی اس از حد مجاز بالاتر باشد، این چراغ روشن خواهد بود. هرچند که در این صورت مشکلی در دستگاه یو پی اس به وجود نخواهد آمد، اما بهتر است که متخصص جریان برق ورودی را بررسی کند.

چراغ AVR TRIM

پیشنهاد مطالعه: راهنمای عیب‌یابی و رفع مشکل دستگاه یو پی اس

 چراغ AVR BOOST

برخلاف مورد پیشین، این چراغ زمانی روشن می‌شود که جریان ورودی به دستگاه یو پی اس، ولتاژی پایین‌تر از حد مجاز داشته باشد. دستگاه می‌تواند با این ولتاژ به کار خودش ادامه دهد، اما بهتر است در این مورد نیز یک متخصص سیستم برق ورودی را بررسی کند.

چراغ AVR BOOST

پیشنهاد مطالعه: یو پی اس چند ساعت کار می‌کند؟

چراغ ON BATTERY

در صورتی که این چراغ روشن باشد، به آن معناست که دستگاه یو پی اس روی برق باتری سوییچ کرده و جریان موردنیاز را از باتری تامین می‌کند

چراغ ON BATTERY

.

پیشنهاد مطالعه: چک لیست نگهداری یو پی اس

چراغ REPLACE BATTERY

اگر این چراغ بر روی دستگاه یو پی اس روشن شده باشد، به این معناست که باتری دستگاه کهنه شده و نیازمند تعویض است. در این صورت باید برای خرید باتری یو پی اس جدید اقدام نمایید.

چراغ REPLACE BATTERY

چراغ BATTERY CHARGE

این چراغ معمولا چندتایی است و میزان باتری یو پی اس را به شما نشان خواهد داد. هر چراغ نشان‌دهنده حدود 20 درصد از باتری یو پی اس است. برخی از یو پی اس‌ها ممکن است به صورت عدد و بر روی صفحه ال ای دی میزان شارژ را نشان دهند.

پیشنهاد مطالعه: تست سالم بودن باتری یو پی اس

 

چراغ OVERLOAD

زمانی که تجهیزات متصل به دستگاه یو پی اس بیشتر از ظرفیت مجاز آن باشد، این چراغ روشن خواهد شد. در این صورت لازم است که برخی از تجهیزات اضافی و غیرضروری را از مدار خارج کنید.

چراغ OVERLOAD

پیشنهاد مطالعه: چه دستگاه‌هایی را نمی‌توان به  UPS متصل کرد؟

چراغ LOAD

این چراغ را شاید روی همه دستگاه‌های یو پی اس پیدا نکنید و فقط برخی از آن‌ها دارای این مورد باشند. در صورتی که چند دستگاه مختلف را به یو پی اس متصل کرده باشید، این چراغ‌ها روشن خواهند شد. هر چراغ نشان‌دهنده از 16 تا 17 درصد از ظرفیت یو پی اس است.

تجهیزآرمان؛ مشاوره خرید و تعمیر یو پی اس

برای مشاوره در زمینه تعمیر و نگهداری یو پی اس و همچنین خرید و استعلام قیمت این دستگاه با کارشناسان تجهیز آرمان در ارتباط باشید.

تلفن ثابت : ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۴ – ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۵ – ۰۷۱۳۲۳۵۵۴۴۷

فروش: ۰۹۹۳۷۶۵۷۲۰۶

خدمات پس از فروش: ۰۹۱۷۹۹۶۸۶۸۴

همچنین اگر در شهر شیراز ساکن هستید می توانید بخش خرید یو پی اس شیراز را هم مشاهده کنید.

تجهیز آرمان

سوالات متداول

همان‌طور که از نامش پیداست، می‌تواند وضعیت دستگاه یو پی اس و یا مشکلات و خطاهای آن را به اطلاع کاربر برساند.

به این معناست که دستگاه یو پی اس در سلامت کامل است و هیچ گونه خطا یا ایرادی در عملکرد آن وجود ندارد.

در صورتی که این چراغ روشن شود، به آن معناست که بار خروجی از دستگاه یو پی اس، از میزان ظرفیت آن بیشتر شده است و باید تجهیزات اضافی را جدا کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09937657206

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر