تجهیز آرمان

با انواع شکل ولتاژ خروجی در دستگاه یو پی اس آشنا شوید!

انواع شکل ولتاژ

انواع دستگاه یو پی اس را می‌توان بر اساس معیارهای گوناگونی تقسیم‌بندی کرد. یکی از همین دسته‌بندی‌ها، بر اساس شکل موج ولتاژ خروجی دستگاه یو پی اس است. در این مطلب از تجهیز آرمان با انواع این موج‌ها آشنا خواهیم شد و دلایل اهمیت آن‌ها را نیز خواهیم شناخت؛ با ما همراه باشید.

برای استعلام قیمت و مشاوره برای خرید انواع یو پی اس، استبلایزر و باتری یو پی اس  می توانید با تیم پشتیبانی تجهیز آرمان در ارتباط باشد.

راهنمای مطالعه

انواع شکل موج‌های خروجی از دستگاه یو پی اس

به‌طور کلی، انواع موج‌های خروجی از دستگاه یو پی اس را می‌توان به 3 نوع تقسیم‌بندی کرد:

1.    موج‌های سینوسی (Sine Wave)

موج‌های سینوسی (Sine Wave)

این موج بیشتر در دستگاه‌های یو پی اس آنلاین و یو پی اس لاین اینتراکتیو به چشم می‌خورد. این طول موج بیشترین میزان محافظت الکتریکی را به همراه دارد و توصیه می‌شود که برای لوازم الکتریکی حساس، به سراغ دستگاه‌هایی برویم که شکل موج خروجی آن‌ها به صورت سینوسی است. تصویر آن‌ها نیز همانند شکل زیر است:

2.    موج‌های شبه سینوسی (Quasi Sine Wave)

موج‌های شبه سینوسی (Quasi Sine Wave)

این نوع طول موج را بیشتر می‌توان در دستگاه‌های یو پی اس آفلاین مشاهده کرد. برخی از انواع دستگاه‌های یو پی اس لاین اینتراکتیو که تکنولوژی ساده‌تری دارند نیز از این طول موج تولید می‌کنند. تصویر این نوع موج نیز معمولا به شکل زیر است:

پیشنهاد مطالعه: علت بوق زدن یو پی اس

3.    مو‌ج‌های مربعی (Square Wave)

مو‌ج‌های مربعی (Square Wave)

این موج‌ها نیز در اکثر مواقع در دستگاه‌های یو پی اس آفلاین به چشم می‌خورند، اما تعدد تکرار آن‌ به‌نسبت موجب شبه سینوسی بسیار کمتر است. شکل ظاهری آن به این صورت است:

پیشنهاد مطالعه: تفاوت یو پی اس و اینورتر

تفاوت نوع ولتاژ خروجی دستگاه یو پی اس

تفاوت نوع ولتاژ خروجی دستگاه یو پی اس

اکنون احتمالا این سوال برای شما پیش آمده است که تفاوت انواع شکل موج‌های خروجی از دستگاه یو پی اس چیست و چه چیزی باعث می‌شود که بین آن‌ها، تمییز قائل شویم. به ساده‌ترین زبان ممکن، می‌توان این‌ طور گفت که:

مهم‌ترین وجه تمایز بین انواع موج‌های خروجی از دستگاه یو پی اس، در تغییرات فرکانسی آن‌ها است.

بد نیست این نکته را نیز بدانید که تولید موج‌های سینوسی، به بالاترین میزان تکنولوژی در دستگاه‌های یو پی اس نیاز دارد. دستگاه‌هایی که بتوانند طول موج سینوسی تولید کنند، بالاترین کیفیت ممکن را دارند و مناسب استفاده برای دستگاه‌های حساس هستند.

جالب است بدانید که امروزه می‌توان با استفاده از تجهیزات جانبی مختلف، کاری کرد که برخی از یو پی اس‌ها، مانند یو پی اس لاین اینتراکتیو نیز طول موج سینوسی داشته باشند. در زمان خرید دستگاه یو پی اس، باید به طول موج خروجی آن نیز توجه کافی داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت یو پی اس آنلاین و لاین اینتراکتیو

کلام آخر

در این مطلب از تجهیز آرمان، با انواع شکل موج‌های خروجی از دستگاه یو پی اس آشنا شدید. تجهیز آرمان با بیشتر از 20 سال سابقه در زمینه فروش دستگاه یو پی اس، باتری یو پی اس و همین‌طور ارائه خدمات تعمیر و پشتیبانی، مطمئن‌ترین مرجع برای شما عزیزان به شما می‌رود. شما می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین باتری‌های یو پی اس را از ما خریداری نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تلفن ثابت : ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۴ – ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۵ – ۰۷۱۳۲۳۵۵۴۴۷

فروش: ۰۹۹۳۷۶۵۷۲۰۶

خدمات پس از فروش: ۰۹۱۷۹۹۶۸۶۸۴

آدرس: شیراز – خیابان فلسطین – حد فاصل هدایت و حکیمی – پلاک ۵۰

پیشنهاد ویژه: قیمت ups در شیراز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09937657206
به بالای صفحه بردن

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر