تجهیز آرمان

تفاوت یو پی اس آفلاین، آنلاین و لاین اینتراکتیو در چیست؟

تفاوت یو پی اس آنلاین و آفلاین و لاین اینتراکتیو

 یو پی اس دارای سه نوع آفلاین، آنلاین و لاین اینتراکتیو است. در این مقاله از تجهیز آرمان می‌خواهیم با تفاوت یو پی اس آنلاین و آفلاین و لاین اینتراکتیو آشنا شویم، با ما همراه باشید.

راهنمای مطالعه

تفاوت یو پی اس آنلاین، آفلاین و لاین اینتراکتیو

اگر قصد خرید یو پی اس دارید، ابتدا باید انواع مختلف آن را بشناسید و سپس با توجه به نیاز خود، به سراغ بهترین نوع آن بروید. در این بخش، یکراست سر اصل مطلب خواهیم رفت و تفاوت این سه را به شما معرفی خواهیم کرد. باید بدانید که هر سه نوع دستگاه یو پی اس، عملکرد مشابهی دارند و کاربرد آن‌ها یکی است، اما؛

مهم‌ترین  تفاوت ups آنلاین و آفلاین و لاین اینتراکتیو، در نحوه عملکرد و ویژگی‌هایی است که برای کاربر فراهم می‌کنند.

برای مثال، هر سه دستگاه یو پی اس نام‌برده، از قابلیت حفاظت از دستگاه‌های الکتریکی در برابر جریان کوتاه و اختلالات برقی برخوردار هستند. این سه دستگاه می‌توانند هرگونه افزایش ناگهانی جریان برق را کنترل کرده و سلامت‌ دستگاه را در برابر آلودگی‌های جریان برق شهری، تضمین کنند.

اما مهم‌ترین وجوه تفاوت یو پی اس آنلاین و آفلاین و لاین اینتراکتیو به شرح زیر است:

 

برای استعلام قیمت و مشاوره برای خرید انواع یو پی اس، استبلایزر و باتری یو پی اس  می توانید با تیم پشتیبانی تجهیز آرمان در ارتباط باشد.

 مدت زمان سوییچ به باتری

مدت زمان سوییچ کردن از روی جریان برق شهری به برق باتری، یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های بین سه دستگاه ups آنلاین ، ups آفلاین و ups لاین اینتراکتیو است؛

  • در دستگاه یو پی اس آفلاین، این مدت زمان حدود 2 تا 10 میلی‌ثانیه است؛
  • در دستگاه یو پی اس اینتراکتیو این مدت زمان حدود 2 تا 4 میلی‌ثانیه است؛
  • و در دستگاه یو پی اس آنلاین، این مدت زمان صفر است.

کنترل ولتاژ

از دیگر تفاوت‌های بین یو پی اس لاین اینتراکتیو، آنلاین و آفلاین، در سیستم کنترل ولتاژ آن‌هاست. این سیستم در هر یک از این سه نوع نام‌برده، به شرح زیر است:

  • دستگاه یو پی اس لاین اینتراکتیو از سیستم کنترل ولتاژ اتوماتیک (AVR) استفاده می‌کند؛ این دستگاه بدون اینکه به برق باتری متصل شود، می‌تواند کاهش یا افزایش ولتاژ ورودی به دستگاه را اصلاح کند.
  • دستگاه یو پی اس آنلاین، از سیستم تبدیل دوگانه متوالی (CDO) استفاده می‌کند. در این سیستم، برق مورد نیاز برای دستگاه‌های الکتریکی، صرفا فقط از باتری تامین می‌شود و همواره و در هر زمان، جریان اصلاح شده وارد مدار می‌شود. به همین دلیل است که به این نوع دستگاه، آنلاین گفته می‌شود.

نگاهی به مزایا و معایب یو پی اس آفلاین، آنلاین و لاین اینتراکتیو

حال که از تفاوت یو پی اس آنلاین، آفلاین و لاین اینتراکتیو آگاه هستیم، بد نیست که نگاهی به مزایا و معایب هر یک از این دستگاه‌ها نیز داشته باشیم. در این بخش، ابتدا نگاهی به کارکرد هر یک از این سه دستگاه خواهیم داشت و بعد از آن، مزایا و معایبشان را برای شما مطرح خواهیم کرد:

 یو پی اس Offline

دستگاه یو پی اس آفلاین را می توان یک دستگاه برق اضطراری و همچنین یک دستگاه برای تثبیت ولتاژ جریان برق دانست. نوع آفلاین در مدت زمان استفاده، صرفا جریان برق اصلاح شده را به مدار مودر نظر شما وارد می‌کند و تنها زمانی که برق شهری قطع شود، روی باتری سوییچ می‌کند.

در جدول زیر می‌توانید مزایا و معایب یو پی اس آفلاین را مشاهده کنید:

مزایا و معایب یو پی اس لاین اینتراکتیو

مزایامعایب
بازدهی بسیار بالا؛برای ولتاژ‌های بالا مناسب نیست و عملا بی‌کاربرد است.
پرقابلیت و مطمئن؛اگر عدم تعادل جریان برق شهری بیش از اندازه باشد، استفاده از باتری زیاد خواهد شد و همین می‌تواند عاملی بر کاهش طول عمر آن باشد.
مصرف برق مناسب به نسبت دو نوع دیگر؛
کنترل ولتاژ در حد معقول؛
مدت زمان اتصال به باتری کم؛
کارکرد در دمای پایین‌تر و عدم ایجاد گرمای زیاد.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت باتری یو پی اس با باتری ماشین

 یو پی اس Online

در دستگاه یو پی اس آنلاین، جریان برق به صورت مداوم از باتری تامین می‌شود؛ به همین دلیل به آن منبع تغذیه بدون وقفه نیز گفته می‌شود.

 یو پی اس Online

طرز کار این دستگاه به این صورت است که جریان برق شهری ابتدا وارد باتری شده، آن را همیشه در حالت شارژ شده نگه می‌دارد. جریان برق مورد نیاز خروجی نیز همواره به صورت اصلاح شده از باتری خارج می‌شود و در مدار مورد نظر، وارد می‌شود.

مزایا و معایب دستگاه یو پی اس آنلاین را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

مزایا و معایب یو پی اس آنلاین

مزایامعایب
عملکرد بسیار قابل قبول در کنترل و تثبیت ولتاژ؛طراحی و سیستم پیچیده آن، دمای دستگاه را بسیار بالا می‌برد و به همین دلیل به سیستم خنک‌کننده نیاز است؛
مدت زمان سوییچ بر روی باتری در حد صفر؛مصرف بسیار بالای برق، که می‌تواند باعث افزایش نرخ قبوض شود؛
هیچ‌گونه نقص و خطایی در ولتاژ و جریان برق ورودی به مدار وجود نخواهد داشت؛بسیار گران قیمت است و بودجه بسیاری می‌طلبد.
بهترین دستگاه یو پی اس، مناسب برای تمام انواع کاربری‌های صنعتی و خانگی.

پیشنهاد مطالعه: استبلایزر چیست؟

یو پی اس Line-interactive

دستگاه یو پی اس لاین اینتراکتیو را می‌توان ترکیبی از دو دستگاه قبلی دانست. اگر می‌پرسید که دستگاه یو پی اس لاین اینتراکتیو چگونه کار می‌کند، باید در جواب بگوییم که اینورتر باتری به AC همواره در این دستگاه روشن است. زمانی که جریان برق شهری وصل در حالت عادی باشد، دستگاه صرفا جریان را تثبیت کرده و باتری را شارژ می‌کند. در زمانی که برق قطع باشد یا جریان نامتعادل، دستگاه روی برق باتری سوییچ می‌کند و جریان مورد نیاز را وارد مدار می‌کند.

از جمله مزایا و معایب یو پی اس لاین اینتراکتیو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایا و معایب یو پی اس لاین اینتراکتیو

مزایامعایب
بازدهی بسیار بالا؛برای ولتاژ‌های بالا مناسب نیست و عملا بی‌کاربرد است.
پرقابلیت و مطمئن؛اگر عدم تعادل جریان برق شهری بیش از اندازه باشد، استفاده از باتری زیاد خواهد شد و همین می‌تواند عاملی بر کاهش طول عمر آن باشد.
مصرف برق مناسب به نسبت دو نوع دیگر؛
کنترل ولتاژ در حد معقول؛
مدت زمان اتصال به باتری کم؛
کارکرد در دمای پایین‌تر و عدم ایجاد گرمای زیاد.

خرید دستگاه یو پی اس از تجهیز آرمان

در این مقاله، ما از تفاوت یو پی اس آنلاین و آفلاین و لاین اینتراکتیو برای شما گفتیم. در کنار تمام این‌ها، دیدیم که یو پی اس آنلاین چطور کار می‌کند و به این سوال نیز پاسخ دادیم که یو پی اس آفلاین چطور کار می‌کند. در نهایت نیز دانستیم که استفاده از این دستگاه برای افزایش سلامت دستگاه‌های الکترونیکی مهم، تامین جریان برق در مواقع اضطراری و حفظ اطلاعات حیاتی، چقدر می‌تواند مهم باشد.

اگر قصد خرید یو پی اس دارید و نمی‌دانید که کدام نوع از آن می‌تواند برای شما مناسب باشد، پیشنهاد ما این است که با کارشناسان ما در تجهیز آرمان تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما می‌توانند با آگاهی از نیاز و کاربری شما، بهترین دستگاه یو پی اس را به شما معرفی کرده و بهترین انتخاب را در اختیار شما قرار دهند.

خرید یو پی اس از تجهیز آرمان در شیراز و سراسر ایران

پیشنهاد مطالعه: تفاوت استابلایزر با یو پی اس

سوالات متداول

مهم‌ترین تفاوت یو پی اس آفلاین و آنلاین و لاین اینتراکتیو، در نحوه عملکرد و ویژگی‌هایی است که برای کاربر فراهم می‌کنند.

خیر. باتری در این دستگاه، تنها در زمان قطعی برق فعال می‌شود. اما با این حال، همیشه در حال شارژ است.

این دستگاه در زمان فعالیت دمای بسیار زیادی تولید می‌کند، مصرف برق آن بسیار بالاست و در کل دستگاه گران قیمتی به حساب می‌آید.

این دستگاه برای استفاده‌های خانگی بی‌نظیر است، ارزان و کم‌حجم است و قابلیت‌های بسیار خوبی برای کاربر فراهم کرده است.

منبع:
www.power-sonic.com community.fs.com

1 دیدگاه دربارهٔ «تفاوت یو پی اس آفلاین، آنلاین و لاین اینتراکتیو در چیست؟»

  1. تفاوت یو پی اس آنلاین و لاین اینتراکتیو رو عالی گفتید. ویدئوها کاملا گویا بودند. فرق یو پی اس آنلاین و آفلاین و کلا همه یو پی اس ها به عملکر باتری هست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09937657206
به بالای صفحه بردن

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر