تجهیز آرمان

مدت زمان شارژ باتری یو پی اس چقدر است؟

مدت زمان شارژ باتری یو پی اس

باتری ups مهم‌ترین قطعه در این دستگاه است و کل ماهیت دستگاه یو پی اس، به آن بستگی دارد. در این مطلب نگاهی به مدت‌زمان شارژ شدن باتری یو پی اس می اندازیم و خواهیم دید که متوسط تایم شارژ باتری یو پی اس به صورت کامل چقدر است.

برای استعلام قیمت و مشاوره برای خرید انواع یو پی اس، استبلایزر و باتری یو پی اس  می توانید با تیم پشتیبانی تجهیز آرمان در ارتباط باشد.

راهنمای مطالعه

چقدر طول می‌کشد که باتری یو پی اس شارژ شود؟

در جواب به این سوال، نمی‌توان جوابی قطعی را مطرح کرد. هر دستگاه یو پی اس، ممکن است مدت‌زمان شارژ متفاوتی با دیگر دستگاه‌های یو پی اس داشته باشد؛ زیرا که باتری این دستگاه‌ها با یکدیگر فرق دارد.

برای مثال باتری یک یو پی اس ممکن است در عرض 2 ساعت شارژ شود، در حال که باتری یک یو پی اس دیگر به 10 ساعت برای شارژ کامل نیاز داشته باشد. برای اینکه بدانیم شارژ باتری دستگاه چقدر ممکن است طول بکشد، لازم است که عوامل متعددی را در نظر داشته باشیم و در روند محاسبه، اعمالشان کنیم.

پیشنهاد مطالعه: علت شارژ نشدن باتری یو پی اس

چه عواملی در مدت شارژ باتری یو پی اس تاثیر دارد؟

عوامل موثر در در مدت شارژ باتری یو پی اس

همان‌طور که در بخش قبلی نیز به آن‌ اشاره کردیم، عوامل بسیاری را می‌توان در مدت‌زمان شارژ شدن باتری یو پی اس دخیل دانست. از جمله مهم‌ترین این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ظرفیت باتری یو پی اس
  • نوع و جنس باتری یو پی اس
  • ولتاژ خروجی و ورودی به باتری یو پی اس
  • میزان توان باتری یو پی اس
  • میزان جریان باتری یو پی اس و …

زمانی که بتوانیم همه این موارد را به درستی در محاسبات خود جای دهیم، آن گاه می‌توانیم به عدد دقیقی در رابطه با مدت‌زمان شارژ شدن باتری یو پی اس به صورت کامل، دست پیدا کنیم. این کار معمولا باید توسط متخصصان انجام شود و افراد عادی شاید نتوانند به جواب قانع‌کننده‌ای در این مرحله دست پیدا کنند.

پیشنهاد ویژه: خرید و استعلام قیمت یو پی اس آسانسور

روش درست شارژ باتری یو پی اس چیست؟

روش درست شارژ باتری یو پی اس

در زمان شارژ باتری یو پی اس، لازم است که اصول خاصی را رعایت کنیم و همین‌طور به نکات بسیاری توجه داشته باشیم. همان‌طور که در مقدمه نیز به آن اشاره کردیم، باتری یو پی اس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به همین دلیل باید بیشترین میزان مراقبت را از آن به عمل آورد.

نکات و اصول شارژ باتری یو پی اس

از جمله مهم‌ترین نکات و اصول شارژ باتری یو پی اس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اول از همه باید توجه داشته باشید که ولتاژ شارژ باتری یو پی اس با ولتاژ ورودی باتری هماهنگی داشته باشد. اگر ولتاژ کم باشد، باتری به درستی شارژ نخواهد شد یا شارژ آن خیلی طول خواهد کشید؛ اگر هم ولتاژ بیش از اندازه باشد، باتری دچار آسیب خواهد شد.
  • دومین نکته آن است که باتری و شارژر آن، دارای قابلیت قطع‌کن خودکار باشند. به عبارت دیگر زمانی که شارژ باتری یو پی اس تکمیل شد، از ورود جریان اضافی به باتری جلوگیری شود. در صورتی که این امکان برای باتری یا شارژر آن وجود نداشته باشد، ممکن است خسارت‌های سنگینی به بار آید.پیشنهاد می کنم مطلب انتخاب شارژر باتری ups را مطالعه کنید.
  • در نهایت، بهتر است توجه داشته باشید که هر چقدر باتری کمتر شارژ و دشارژ شود، برای سلامت آن بهتر است. اگر به طور مداوم از دستگاه یو پی استفاده می‌کنید و باتری آن را تخلیه می‌کنید، بدون شک باید انتظار داشته باشید که عمر باتری شما کوتاه‌تر از مواقع عادی باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود که تعداد دفعات شارژ باتری را تا جای ممکن کاهش دهید.

روش درست شارژ باتری یو پی اس

پیشنهاد مطالعه: تعمیر باتری یو پی اس

خرید باتری یو پی اس از تجهیز آرمان

در این مطلب درباره مدت شارژ باتری یو پی اس برای شما صحبت کردیم و به این نکته اشاره کردیم که مدت‌زمان دقیقی را نمی‌توان برای این موضوع مطرح کرد. هر باتری یو پی اس با توجه به ویژگی‌ها و خصوصیاتی که دارد، مدت‌زمانی خاصی را نیز برای شارژ شدن می‌طلبد. در کنار هم عوامل موثر بر شارژ باتری و همین‌طور نحوه صحیح شارژ باتری را نیز مرور کردیم. اگر قصد خرید باتری یو پی اس باکیفیت را دارید، تجهیز آرمان در خدمت شماست.

تلفن ثابت : ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۴ – ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۵ – ۰۷۱۳۲۳۵۵۴۴۷

فروش: ۰۹۹۳۷۶۵۷۲۰۶

خدمات پس از فروش: ۰۹۱۷۹۹۶۸۶۸۴

آدرس: شیراز – خیابان فلسطین – حد فاصل هدایت و حکیمی – پلاک ۵۰

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09937657206

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر