تجهیز آرمان

آیا استفاده از محافظ یخچال برای تلویزیون ممکن است؟

استفاده از محافظ یخچال برای تلویزیون

استفاده از محافظ الکتریکی می‌تواند مزایای بسیاری برای هر خانه به همراه داشته باشد. جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه و ایجاد خسارت‌های جبران‌ناپذیر، همچنین افزایش طول عمر دستگاه‌ها، اولیه‌ترین مزایای استفاده از محافظ الکتریکی است. برای دستگاه‌هایی مانند تلویزیون و همچنین یخچال، بیشتر از هر دستگاه دیگری از محافظ استفاده می‌شود.

برای استعلام قیمت و مشاوره برای خرید انواع یو پی اس، استبلایزر و باتری یو پی اس  می توانید با تیم پشتیبانی تجهیز آرمان در ارتباط باشد.

راهنمای مطالعه

سوال اصلی اکنون اینجاست که آیا می‌توان از محافظ یخچال برای تلویزیون استفاده کرد یا نه؟ در این مقاله از وب‌سایت تجهیز آرمان به این مسئله پاسخ خواهیم داد؛ با ما همراه باشید.

محافظ چیست و چرا از آن استفاده می‌کنیم؟

محافظ یخچال

از جمله دستگاه‌های محافظت الکتریکی که برای دستگاه‌های برقی از آن استفاده می‌کنیم، می‌توان به محافظ الکتریکی اشاره کرد. کارکرد اصلی این دستگاه، کنترل ولتاژ ورودی به دستگاه‌های برقی است. این دستگاه می‌تواند از ورود جریان برق با ولتاژ بسیار بالا به دستگاه‌های برقی جلوگیری کرده و از آسیب دیدن آن‌ها ممانعت کند. همین‌طور این دستگاه در زمان کاهش شدید ولتاژ ورودی نیز می‌تواند جریان ورودی به دستگاه را قطع کند.

از آنجایی که دستگاه‌ها و تجهیزات برقی خانگی در برابر تغییرات و نوسانات ولتاژي بسیار حساس هستند، استفاده از محافظ برق می‌تواند خیلی مهم باشد. این دستگاه از آسیب دیدن لوازم برقی جلوگیری کرده و همچنین می‌تواند هزینه‌های تعمیر را کاهش داده و طول عمر دستگاه برقی شما را نیز بیشتر کند.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت محافظ یخچال و لباسشویی

آیا می‌توان برای تلویزیون از محافظ برق یخچال استفاده کرد؟

استفاده از محافظ یخچال برای تلویزیون

یخچال و تلویزیون از جمله مهم‌ترین لوازم برقی خانگی هستند که استفاده از محافظ برای آن‌ها واجب است. خیلی از افراد برای اینکه بتوانند جلوی آسیب به یخچال یا تلویزیون گران‌قیمت خود را بگیرند، از محافظ الکتریکی استفاده می‌کنند. دغدغه بسیاری از افراد آن است که آیا می‌توان محافظ مخصوص یخچال را برای تلویزیون هم به کار برد یا نه؟

در پاسخ می‌توانیم این‌طور بگوییم که:

هیچی فرق خاصی میان کارکرد محافظ تلویزیون و محافظ یخچال وجود ندارد؛ تنها تفاوت میان این دو، مدت زمان تاخیر آن‌ها است. محافظ تلویزیون معمولا بین 30 تا 90 ثانیه مدت تاخیر دارد، اما محافظ یخچال بین 3 تا 5 دقیقه است.

محافظ یخچال معمولا توانی بین 2400 تا 2600 ولت آمپر دارد و میزان جریان آن نیز در حدود 10 آمپر است. محافظ مخصوص تلویزیون نیز حدود 2500 ولت آمپر است؛ پس از این نظر نمی‌توان تفاوت خاصی بین این دو نوع محافظ الکتریکی قائل شد و هر دو را می‌توان به‌جای دیگری به کار برد.

پیشنهاد ویژه: خرید استابلایزر یخچال

آیا به جای محافظ می‌توانیم از استابلایزر استفاده کنیم؟

محافظ تلوزیون

خیلی از مصرف‌کنندگان از متخصصان ما در تجهیز آرمان می‌پرسند که آیا بهتر نیست به جای استفاده از محافظ برق، از دستگاه استابلایزر استفاده کنیم؟ در پاسخ می‌توانیم بگوییم که این کار ممکن است؛ حتی می‌تواند مزایای بیشتری نسبت به محافظ نیز به همراه داشته باشد.

استابلایزر را می‌توان نوع پیشرفته‌تری از دستگاه محافظ الکتریکی دانست. محافظ الکتریکی در زمان افزایش یا کاهش ولتاژ، جریان ورودی به دستگاه‌های برقی را قطع می‌کند. اما استفاده از استابلایزر می‌تواند به ما کمک کند که در تمام مدت، ولتاژی تثبیت شده داشته باشیم. استابلایزر در حقیقت تثبیت‌کننده جریان برق است و می‌تواند ولتاژ بالا را کاهش داده و ولتاژ پایین را نیز افزایش دهد تا جریان ورودی به دستگاه برقی همیشه ثابت باشد.

استابلایزر را می‌توان جداگانه برای هر دستگاه الکتریکی تهیه کرد. برای مثال می‌توانید از استابلایزر یخچال به‌طور ویژه برای این دستگاه استفاده کنید. گاهی نیز می‌توان از استابلایزرهای قوی‌تر برای کل واحد استفاده کرد و از استفاده از محافظ جداگانه برای هر دستگاه الکتریکی خلاص شد.

پیشنهاد ویژه: تفاوت استابلایزر و محافظ برق

خرید دستگاه استابلایزر باکیفیت از تجهیز آرمان

در این مقاله از وب‌سایت تجهیز آرمان، درباره تفاوت محافظ برق یخچال و محافظ تلویزیون صحبت کردیم. همین‌طور دیدیم که آیا می‌توان این دو را به‌جای هم استفاده کرد یا نه. در آخر نیز به این نتیجه رسیدیم که استفاده از استابلایزر می‌تواند گزینه بهتری برای محافظ برق باشد، زیرا که مزایای آن  بسیار بیشتر و قدرت محافظ آن بالاتر است.

برای خرید دستگاه استابلایزر باکیفیت، تجهیز آرمان می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های شما باشد.

تلفن ثابت : ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۴ – ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۵ – ۰۷۱۳۲۳۵۵۴۴۷

فروش: ۰۹۹۳۷۶۵۷۲۰۶

خدمات پس از فروش: ۰۹۱۷۹۹۶۸۶۸۴

آدرس: شیراز – خیابان فلسطین – حد فاصل هدایت و حکیمی – پلاک ۵۰

پیشنهاد ویژه: خرید یو پی اس شیراز

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09937657206

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر