تجهیز آرمان

نگاهی به کاربرد یو پی اس در سی سی یو

کاربرد یو پی اس در سی سی یو

از مهم‌ترین موارد خرید دستگاه یو پی اس، در بیمارستان‌ها است. بخش سی سی یو، یکی از حیاتی‌ترین بخش‌ها در هر بیمارستان است و تجهیزات آن نیز از جمله پراهمیت‌ترین دستگاه‌ها به‌شمار می‌روند. این بخش نه‌تنها برای حفظ جان بیماران و حفاظت از سلامت آن‌ها، که برای افزایش طول عمر تجهیزات پزشکی نیز به دستگاه یو پی اس احتیاج دارد. در این مقاله از تجهیز آرمان، با یو پی اس مخصوص سی سی یو بیشتر آشنا خواهیم شد.

دلایل استفاده از یو پی اس در سی سی یو بیمارستان

راهنمای مطالعه

بخش سی سی یو چیست؟

اسم بخش سی سی یو (CCU) یا همان مراقبت‌های ویژه (Critical Care Unit) را در بیمارستان‌ها و محیط‌های پزشکی بسیار شنیده‌ایم. اما آیا تا به حال با خود فکر کرده‌اید که ماهیت این بخش چیست؟ چه بیمارانی در این بخش بستری می‌شوند و چه تجهیزاتی در این بخش مورداستفاده قرار می‌گیرد؟ به ساده‌ترین بیان ممکن، می‌توانیم بگوییم که:

معمولا بیمارانی که دچار بیماری‌های حاد قلبی هستند، در بخش سی سی یو بستری می‌شوند. این دسته از بیماران نیاز به پرستاری و مراقبت‌های ویژه شبانه‌روزی دارند؛ بخش سی سی یو و کارکنان آن می‌توانند چنین خدماتی را به بیماران ارائه بدهند.

در بخش سی سی یو، دستگاه‌ها و تجهیزات خاصی وجود دارد. از جمله دستگاه‌های مهمی که در این بخش مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • تجهیزات مانیتورینگ قلب
 • دستگاه‌های کنترل فشار خون
 • مانیتورهای ضربان قلب
 • دستگاه الکتروکاردیوگرام یا نوار قلب
 • دستگاه اکسی‌متر
 • دستگاه‌ تنفس مصنوعی و ونتیلاتور
 • دستگاه‌های زهکشی مایعات و غیره…

پیشنهاد مطالعه: یو پی اس مناسب کلینیک های زیبایی

برای استعلام قیمت و مشاوره برای خرید انواع یو پی اس، استبلایزر و باتری یو پی اس  می توانید با تیم پشتیبانی تجهیز آرمان در ارتباط باشد.

کاربرد یو پی اس در سی سی یو چیست؟

استفاده از یو پی اس برای تجهیزات بیمارستانی بسیار رایج است. در این رابطه در بخش قبلی به دو موضوع مهم اشاره کردیم:

 • اول آنکه در بخش سی سی یو، حادترین بیماران را بستری می‌کنند و این بیماران به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند.
 • دوم نیز به این موضوع اشاره کردیم که تجهیزات به کار رفته در این بخش، تا چه اندازه مهم و حساس هستند.

همین دو موضوع به خود خود کافی هستند که دلیل استفاده از دستگاه یو پی اس در بخش سی سی یو را توجیه کنیم. اگر بخواهیم استفاده از یو پی اس در تجهیزات بیمارستانی و پزشکی را به ساده‌ترین بیان ممکن برای شما بازگو کنیم، می‌توانیم بگوییم که:

یو پی اس در مراکز پزشکی و سی سی یو، می‌تواند جریان برق مورد نیاز برای استفاده از تجهیزات پزشکی را فراهم آورد. از آنجایی که تجهیزات موجود در این بخش برای حفظ جان بیماران بسیار مهم هستند، تامین انرژی لازم برای آن‌ها در مواقع قطعی برق شهری، بسیار اهمیت دارد.

به‌علاوه، باید به این موضوع توجه داشته باشید که جریان برق شهری حتی در مواقع وصل بودن آن نیز، می‌تواند دارای ناخالصی‌های فراوانی باشد. افزایش ناگهانی جریان یا افت آن، نوسانان و هرگونه نقص دیگر، می‌تواند موجب آسیب به دستگاه‌های حساس پزشکی در بخش سی سی یو شود. استفاده از یو پی اس می‌تواند از بروز چنین خسارت‌هایی جلوگیری کند. دیگر کاربرد مهم یو پی اس تجهیزات پزشکی دقیقا همین مورد است.

یو پی اس مناسب سی سی یو کدام است؟

دستگاه یو پی اس انواع و اقسام مختلفی دارد و هر یک نیز برای کاربری خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور کلی می‌توان یو پی اس را در سه دسته یو پی اس آنلاین، آفلاین و لاین اینتراکتیو قرار داد. برای تجهیزات پزشکی و استفاده در سی سی یو نیز باید از یو پی اس‌های خاصی استفاده کرد. به باور متخصصان تجهیز آرمان:

بهترین دستگاه یو پی اس برای استفاده در بخش سی سی یو، یو پی اس آنلاین است. به‌علاوه این یو پی اس باید از نوع سه فاز و حداقل توان آن نیز در حدود 10 کیلوولت آمپر باشد.

بهترین یو پی اس در سی سی یو

این دستگاه یو پی اس، بهترین نوع دستگاه برای استفاده در تجهیزات پزشکی و بیمارستانی است. یو پی اس آنلاین برخلاف یو پی اس آفلاین و حتی لاین اینتراکتیو، میزان محافظت بسیار بالاتری را برای تجهیزات حساس ارائه می‌دهد و به همین دلیل است که متخصصان توصیه می‌کنند برای استفاده در بیمارستان‌ها، از این نوع دستگاه یو پی استفاده شود.

کاربرد یو پی اس در سی سی یو

چرا در سی سی یو از یو پی اس آنلاین استفاده می‌شود؟

اکنون سوالی که مطرح می‌شود این است که چرا در سی سی یو یا دیگر تجهیزات پزشکی، از انواع دیگر دستگاه یو پی اس، مثلا دستگاه یو پی اس لاین اینتراکتیو استفاده نمی‌شود؟ پاسخ به این سوال را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • در بین تمامی دستگاه‌های یو پی اس، توپولوژي آنلاین آن بالاترین میزان محافظت از دستگاه‌های الکترونیکی را ارائه می‌دهد. به همین دلیل برای استفاده در سی سی یو و حفظ سلامت دستگاه‌های حیاتی این بخش، این نوع بهترین گزینه به شمار می‌رود.
 • سه فاز بودن و توان حداقلی کیلوولت آمپر نیز به آن دلیل است که جریان برق مورد نیاز برای تامین تمامی دستگاه‌های موجود در بخش، بدون شک ظرفیت بالایی را می‌طلبد. یو پی اسی که سه فاز باشد و توان آن نیز به اندازه مذکور باشد، می‌تواند بهترین عملکرد را برای این نوع کاربری، از خود نشان دهد.

روش‌های استفاده از یو پی اس در سی سی یو

روش‌های استفاده از دستگاه یو پی اس در بیمارستان‌ها و به‌خصوص در بخش سی سی یو، متفاوت است. هر بیمارستان بسته به نیازهای خود و همچنین تجهیزات و منابعی که در اختیار دارد، از طرح‌های متفاوتی برای اجرای یو پی اس در بخش سی سی یو استفاده می‌کند. به طور کلی، می‌توان دو روش را برای استفاده از یو پی اس در سی سی یو مطرح کرد:

استفاده از یو پی اس مرکزی

در این روش، بیمارستان‌ها نسبت به خرید دستگاه یو پی اس مرکزی اقدام می‌کنند. یو پی اس مرکزی می‌تواند کل بخش سی سی یو بیمارستان را تامین کند و تمام تجهیزات مربوط به این بخش نیز به صورت مرکزی به سیستم یو پی اس متصل می‌شوند.

استفاده از یو پی اس سانترال

این روش، روش محدودتری نسبت به روش اول به شمار می‌رود. در این روش، تنها تجهیزات خاصی، مثلا تنها دستگاه‌های مانیتورینگ را به یو پی اس سانترال متصل می‌کنند. این دستگاه می‌تواند در زمان قطعی برق شهری، انرژی مورد نیاز برای دستگاه‌های مذکور را فراهم آورد.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت یو پی اس آنلاین و آفلاین

آیا در کنار یو پی اس سی سی یو به استابلایزر هم نیاز است؟

آخرین چیزی که می‌خواهیم در این مقاله بررسی کنیم، آن است که آیا در کنار یو پی اس برای سی سی یو، به خرید دستگاه استابلایزر هم نیاز است یا نه؟ پاسخ به این سوال را می‌توان از دو جهت مورد بررسی قرار داد:

 • یو پی اس آنلاین دارای استابلایزر داخلی است و می‌تواند جریان برق مورد نیاز برای تجهیزات بخش سی سی یو را به بهترین شکل تثبیت کرده و از انواع نوسانات، جلوگیری کند. به همین دلیل استفاده از آن، لزوم چندانی نخواهد داشت.
 • از دستگاه استابلایزر تنها زمانی می‌توان استفاده کرد که هدف، محافظت الکتریکی از خود دستگاه یو پی اس باشد. برای اینکه بتوان طول عمر دستگاه یو پی اس را در هنگام استفاده از برق شهری افزایش داد، می‌توان آن را به یک دستگاه استابلایزر متصل کرد.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت استابلایزر با یو پی اس

کلام آخر

در این مقاله نگاهی به کاربرد دستگاه یو پی اس در سی سی یو داشتیم. خرید یو پی اس برای تجهیزات پزشکی موجود در این بخش، اهمیت بسیاری دارد و در این مقاله دقیقا درباره همین موضوع صحبت کردیم. اگر قصد خرید دستگاه یو پی باکیفیت و درجه یک دارید، پیشنهاد ما به شما، مجموعه تجهیز آرمان است.

خرید یو پی اس آنلاین برای سی سی یو بیمارستان

شرکت تجهیز آرمان در شهر شیراز واقع شده است و از جمله معتبرترین مراجع داخل ایران برای خرید دستگاه یو پی اس به شمار می‌رود. نه‌تنها برای این مورد، بلکه برای خرید دستگاه استابلایزر و همچنین باتری دستگاه یو پی اس نیز می‌توانید به مجموعه تجهیز آرمان مراجعه کنید. برای شروع خرید و دریافت مشاوره، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن ثابت : ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۴ – ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۵ – ۰۷۱۳۲۳۵۵۴۴۷

فروش: ۰۹۹۳۷۶۵۷۲۰۶

خدمات پس از فروش: ۰۹۱۷۹۹۶۸۶۸۴

 

 

سوالات متداول

برای حفاظت از جان بیماران بستری شده در این بخش و حفظ سلامت تجهیزات به کار رفته، استفاده از دستگاه یو پی اس بسیار مهم است.

بهترین دستگاه یو پی اس برای بخش سی سی یو، یو پی اس آنلاین از نوع سه فاز و با توان حداقل 10 کیلوولت آمپر است.

قیمت دستگاه یو پی اس برای سی سی یو، بسته به مدل دستگاه، ظرفیت باتری و توان دستگاه، می‌تواند متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09937657206

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر