تجهیز آرمان

آموزش تعویض باتری یو پی اس

آموزش تعویض باتری یو پی اس

مهم‌ترین قطعه‌ای که در دستگاه یو پی اس قرار دارد، باتری آن است. باتری یو پی اس قلب این دستگاه به شمار می‌رود و بدون آن، دستگاه ما عملا کارکرد خاصی برای ما نخواهد داشت. به‌طور متوسط، هر 3 الی 5 سال باید باتری یو پی اس را تعویض کرد. بهتر است که برای انجام این کار، به متخصصان مراجعه کنیم، اما تعویض باتری یو پی اس را خودتان نیز می‌توانید انجام دهید. در این مطلب نحوه عوض کردن باتری یو پی اس را مرور می‌کنیم.

برای استعلام قیمت و مشاوره برای خرید انواع یو پی اس، استبلایزر و باتری یو پی اس  می توانید با تیم پشتیبانی تجهیز آرمان در ارتباط باشد.

راهنمای مطالعه

تعویض باتری یو پی اس مرحله به مرحله

آموزش تعویض باتری یو پی اس

عوض کردن باتری یو پی اس قدیمی با نو، کار ساده‌ای است و شما می‌توانید این کار را خودتان نیز انجام دهید؛ هرچند که توصیه ما این است برای این کار، به متخصصان تعمیر یو پی اس مراجعه فرمایید. برای تعویض باتری یو پی اس در خانه، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

1.    اطمینان از عدم اتصال به برق

قبل از شروع به انجام هر کاری، اطمینان حاصل کنید که باتری یو پی اس شما به برق متصل نباشد. برای همین، لازم است که تمامی کابل‌های خروجی و ورودی به دستگاه یو پی اس را از آن جدا کنید.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت باتری یو پی اس با باتری ماشین

2.    باز کردن محفظه و قطع فیوز

حال که دستگاه را از برق جدا کرده‌اید، لازم است که محفظه پشتی دستگاه یو پی اس را باز کنید. بعد از باز کردن محفظه، با یک فیوز مخصوص رو به رو خواهید شد. لازم است که برای تعویض باتری، این فیوز را نیز قطع کنید. برای باز کردن فیوز و قطع فیوز، می‌توانید از پیچ‌گوشتی عایق استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: تعمیر باتری یو پی اس

3.    جدا کردن باتری قدیمی

در این مرحله باید تمامی اتصالاتی را که به باتری قدیمی وصل هستند، از آن جدا نمایید. تمام کابل‌ها را از سوکت‌های باتری خارج کنید و حواستان باشد که جای همه را نیز به درستی به خاطر بسپارید. می‌توانید برای اطمینان از جای درست کابل‌ها، قبل از جداکردنشان از باتری عکس بگیرید. در نهایت باتری را از دستگاه خارج کنید.

پیشنهاد مطالعه: نشانه خرابی باتری یو پی اس

4.    جا‌ی‌گذاری باتری جدید

در این مرحله باید باتری جدید را داخل دستگاه یو پی اس قرار دهید. مطابق قبل، کابل‌ها و اتصالات باتری یو پی اس را بر سر جای درست خود قرار دهید. به قطب‌های باتری توجه ویژه داشته باشید و حواستان باشد که کابل‌های آن‌ها را درست وصل کنید. در نهایت از محکم بودن کابل‌ها بر سر جایشان نیز اطمینان حاصل کنید.

جای گذاری باتری جدید

پیشنهاد مطالعه: چطور ظرفیت باتری یو پی اس را محاسبه کنیم؟

5.    بستن محفظه و وصل کردن فیوز

در مرحله آخر، مراحل اولیه را مجددا تکرار می‌کنیم. فیوز اتصال را مجددا مانند روز اول متصل می‌کنیم. آن را پیچ گوشتی سفت می‌کنیم. در نهایت نیز محفظه یو پی اس را بر سر جای خود قرار می‌دهیم. حال یک‌بار دستگاه را روشن کرده و آن را تست می‌نماییم. در صورتی که مشکلی وجود نداشت، می‌توانیم دستگاه‌های الکترونیکی را با خیال راحت به دستگاه یو پی اس وصل کرده و استفاده را آغاز نماییم.

پیشنهاد مطالعه: غیرفعال کردن باتری یو پی اس کرکره برقی

نکات مهم در تعویض باتری یو پی اس

تعویض باتری یو پی اس توسط افراد غیرمتخصص نیز ممکن است، اما باید در زمان انجام آن، نکات مهمی را به یاد داشته باشید. رعایت این نکات هم می‌تواند سلامت دستگاه شما را تضمین کند و هم اینکه از خطرات جانی برای شما، جلوگیری کند. در زمان عوض کردن باتری یو پی اس، باید این نکات را به یاد داشته باشید:

  • قبل از اینکه باتری جدید را نصب کنید، بهتر است که داخل محفظه را به خوبی تمیز کنید. از ابزارهای مخصوص دمنده می‌توانید در این بخش استفاده کنید.
  • در صورتی که مشکلی در کابل‌ها و اتصالات و سوکت‌ها وجود داشته باشد، قبل از نصب باتری جدید باید آن‌ها را نیز برطرف نمایید.
  • عدم اتصالات درست کابل‌ها به یو پی اس، خصوصا درباره قطب مثبت و منفی، می‌تواند احتمال آتش‌سوزی یا حتی انفجار را به همراه داشته باشد.
  • پس از تعویض باتری، باتری کهنه را از محل دور کرده و به مراکز بازیافت تحویل دهید.
  • توجه داشته باشید که در زمان تعویض باتری، تنها یک قاب آن را باز کنید؛ باز کردن تمام قاب‌ها و دست‌خوردگی در آن‌ها ممکن است گارانتی دستگاه شما را باطل کند.
  • در صورتی که در دستگاه یو پی اس شما چند باتری وجود دارد، بهتر است که پل‌های اتصال بین باتری‌ها را نیز شل کرده و جدا کنید.
  • بعد از تعویض باتری، حواستان باشد که باتری‌ها با یکدیگر یا با سطوح فلزی اتصال نداشته باشند، این کار ممکن است منجر به آتش‌سوزی شود.

کلام آخر

در این مطلب از تجهیز آرمان، نحوه تعویض باتری یو پی اس را با هم مرور کردیم. تعویض باتری یو پی اس هرچند که یک کار تخصصی است، اما می‌توان آن را در خانه نیز بدون مهارت قبلی، انجام داد. توصیه ما این است که برای تعویض باتری این دستگاه، از کمک متخصصان ما در تجهیز آرمان کمک بگیرید.

تجهیز آرمان با بیشتر از 20 سال سابقه در زمینه فروش دستگاه یو پی اس، باتری یو پی اس و همین‌طور ارائه خدمات تعمیر و پشتیبانی، مطمئن‌ترین مرجع برای شما عزیزان به شما می‌رود. شما می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین باتری‌های یو پی اس را از ما خریداری نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تلفن ثابت : ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۴ – ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۵ – ۰۷۱۳۲۳۵۵۴۴۷

فروش: ۰۹۹۳۷۶۵۷۲۰۶

خدمات پس از فروش: ۰۹۱۷۹۹۶۸۶۸۴

آدرس: شیراز – خیابان فلسطین – حد فاصل هدایت و حکیمی – پلاک ۵۰

منابع: منبع 1، منبع 2، منبع 3

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09937657206

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر