تجهیز آرمان

بهترین مکان برای نصب یو پی اس کجاست؟

بهترین مکان برای نصب یو پی اس

نگهداری درست از دستگاه یو پی اس، بسیار اهمیت دارد. قرار دادن دستگاه در یک محل مناسب، می‌تواند طول عمر دستگاه شما را افزایش دهد، سلامت دستگاه را تضمین کند و همین‌طور می‌تواند عملکرد دستگاه شما را بهبود ببخشد. در این مقاله از تجهیز آرمان، بهترین مکان برای نصب دستگاه یو پی اس را به شما معرفی کرده و ویژگی‌های آن را برای شما بازگو خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

برای استعلام قیمت و مشاوره برای خرید انواع یو پی اس، استبلایزر و باتری یو پی اس  می توانید با تیم پشتیبانی تجهیز آرمان در ارتباط باشد.

راهنمای مطالعه

دستگاه یو پی اس را کجا قرار دهیم؟

دستگاه یو پی اس را کجا قرار دهیم؟

محل قرارگیری دستگاه یو پی اس باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد تا بتواند سلامت و عملکرد این دستگاه را به بهترین شکل تضمین کند. در زمان انتخاب محل مناسب برای قراردادن دستگاه یو پی اس، بهتر است که نکات زیر را به باید داشته باشید:

1. عدم وجود گرد و غبار در محیط

اول از همه، محل قرارگیری دستگاه یو پی اس باید کاملا تمیز باشد. گرد و غبار و آلودگی‌های محیطی می‌توانند در عملکرد دستگاه تاثیر منفی بگذارند و در کارکرد صحیح آن، اختلال ایجاد کنند.

برای کاهش گرد و غبار محیط، می‌توانید از درزگیرها و دستگاه‌های تهویه استفاده کنید. هواکش‌ها و فن‌های مخصوصی برای این کار وجود دارند که می‌توانند هوای اتاق قرارگیری یو پی اس را فیلتر کنند.

پیشنهاد مطالعه: لیست مشاغلی که به یو پی اس نیاز دارند

 

2. توجه به دمای محیط قرارگیری

بعد از گرد و غبار، دمای اتاق نیز بسیار اهمیت دارد. هوای بیش از اندازه گرم یا بیش از اندازه سرد می‌تواند موجب آسیب به دستگاه یو پی اس شما شود. دمای محل نگهداری یو پی اس باید کمتر از 30 درجه سانتی‌گراد و بالاتر از 15 درجه باشد.

دمای محیط قرارگیری

اگر دمای محیط بیشتر از 30 درجه باشد، دستگاه و باتری یو پی اس داغ کرده و احتمال انفجار یا ذوب شدن قطعات داخلی آن افزایش پیدا خواهد کرد. برای کنترل دمای محیط نیز می‌توانید از دستگاه تهویه هوا‌ (ترجیحا کولر گازی) استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه: تاثیر دما بر روی باتری یو پی اس

3. توجه به رطوبت موجود در محیط

محل قرارگیری دستگاه یو پی اس باید کاملا خشک باشد

رطوبت محیط نیز برای نگهداری درست از دستگاه یو پی اس مهم است. محل قرارگیری دستگاه یو پی اس باید کاملا خشک باشد. اگر در استان‌های شمالی و مرطوب کشور ساکن هستید و از دستگاه یو پی استفاده می‌کنید، بهتر است که از رطوبت محیط را با دقت کنترل کنید.

 

همین طور باید به یاد داشته باشید که دستگاه یو پی اس را باید از لوله‌های آب یا هر نوع منبع مایعات دیگری دور نگه دارید. اگر دستگاه یو پی اس در دفاتر اداری است، بهتر است که از نزدیک‌کردن مایعات مختلف به آن پرهیز کنید.

پیشنهاد مطالعه: عیب یابی یو پی اس

4. سطح قرارگیری دستگاه یو پی اس

سطح قرارگیری دستگاه یو پی اس نیز بسیار مهم است. باید توجه داشته باشید که دستگاه یو پی اس شما روی سطحی کاملا افقی قرار گرفته باشد. همچنین بستر یو پی اس باید به‌اندازه کافی مستحکم باشد که بتواند وزن یو پی اس را تحمل کند.

سطح قرارگیری دستگاه یو پی اس

همچنین توجه داشته باشید که سطح زیر دستگاه یو پی اس، نارسانا باشد. این کار می‌تواند از بسیاری از حوادث الکتریکی جلوگیری کرده و سلامت شما و دستگاه یو پی اس را تضمین کند.

5. توجه به فاصله مناسب از اطراف

بهتر است که دستگاه یو پی اس حداقل 30 سانتی‌متر از کف زمین فاصله داشته باشد؛ برای این کار می‌توانید از پایه‌های نگهدارنده مخصوص یو پی اس استفاده کنید. همچنین توصیه می‌شود که دستگاه یو پی اس را به اندازه 20 سانتی‌متر از هر طرف با وسایل دیگر فاصله داشته باشد. بسته به توان دستگاه یو پی اس و میزان تولید گرمای آن، باید این فاصله حتی تا 80 سانتی‌متر نیز افزایش دهید.

توجه به فاصله مناسب از اطراف

محل قرارگیری یو پی اس نباید بیش از اندازه بسته و خفه باشد؛ هوا باید به‌خوبی در اطراف دستگاه یو پی اس در جریان باشد تا فن‌های خنک‌کننده آن بتوانند به بهترین شکل عمل کنند. همین‌طور با این کار دسترسی به سیم‌ها و کابل‌های دستگاه یو پی اس نیز ساده‌تر خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: یو پی اس چند ساعت کار می‌کند؟

6. فاصله دستگاه تا تجهیزات متصل شده

فاصله دستگاه تا تجهیزات متصل شده

برای افزایش عملکرد دستگاه یو پی اس، فاصله آن باید تا تجهیزات الکترونیکی در حد معقول باشد. برای مثال اگر قرار است که از دستگاه یو پی اس برای تامین برق سرورها در زمان اضطراری استفاده کنید، فاصله این دستگاه یا رک سرور، باید حداکثر 5 متر باشد. طولانی بودن فاصله یو پی اس با تجهیزات متصل می‌تواند بر عملکرد دستگاه شما تاثیر منفی داشته باشد.

پیشنهاد ویژه: خرید یو پی اس سرور

 

7. امکان زیر نظر گرفتن دستگاه

دستگاه یو پی اس دارای آلارم‌ها و چراغ‌های هشدار است. اگر از انواع خانگی یا اداری دستگاه یو پی استفاده می‌کنید، باید آن‌ها را در محیطی قرار دهید که به‌راحتی بتوانید متوجه آلارم‌ها و چراغ‌های هشدار یو پی اس شوید. توجه به این هشدارها بسیار مهم است، زیراکه در غیر این صورت، ممکن است دستگاه شما دچار آسیب شود.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با چراغ های وضعیت یو پی اس

 

8. عدم قرار دادن وسایل روی دستگاه

عدم قرار دادن وسایل روی دستگاه

روی دستگاه یو پی اس نباید هیچ چیزی قرار دهید. محل نصب یو پی اس را به‌گونه‌ای در نظر بگیرید که نتوانید هیچ چیزی روی آن قرار دهید. قرار دادن وسایل اضافی روی دستگاه یو پی اس، می‌تواند از تخلیه گرمای دستگاه ممانعت به عمل آورده و دستگاه را در طولانی‌مدت دچار اشکالات عمده کند.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نوع و برند یو پی اس 

 

9. سرویس و تمیز کردن دستگاه یو پی اس

علاوه بر محل نصب دستگاه یو پی اس، باید به نحوه تمیز کردن آن نیز توجه نشان دهید؛ برای تمیز کردن یو پی اس باید مطمئن باشید که دستگاه به برق متصل نباشد. باید توجه داشته باشید که برای تمیز کردن دستگاه نیازی نیست که از مواد آسیب‌زا و مرطوب استفاده کنید.

همچنین باید حواستان باشد که کابل‌ها و فیوزهای دستگاه را دستکاری نکنید و در صورت قطع اتصال آن‌ها، مجددا آن‌ها را در جای درست خود قرار دهید. بهتر است که کار تمیز کردن و سرویس دستگاه یو پی اس را تنها به افراد متخصص بسپارید.

پیشنهاد مطالعه: چک لیست نگهداری از دستگاه یو پی اس

 

10. وجود اتاق مخصوص برای دستگاه

در نهایت، به یاد داشته باشید که دستگاه یو پی اس برای امنیت بیشتر، به سیم ارت نیاز دارد. بهتر است که اتاق یو پی اس، یک اتاق کاملا ایزوله و به دور از دسترس افراد عادی باشد. کلید این اتاق را نیز باید به دست افراد متخصص و حرفه‌ای بسپارید.

کلام آخر

در این مقاله از تجهیز آرمان، نکات مهم برای محل نصب دستگاه یو پی اس را کنار یکدیگر یاد گرفتیم. برای اینکه بتوانید سلامت و عملکرد مناسب دستگاه خود را تضمین کنید، لازم است که آن را در محیطی درست نگهداری کنید. در صورتی که برای محل نصب دستگاه یو پی اس خود نیاز به کمک تخصصی دارید، کارشناسان ما در تجهیز آرمان در خدمت شما هستند.

تجهیز آرمان با بیشتر از 20 سال سابقه در زمینه فروش انواع دستگاه یو پی اس، باتری یو پی اس و همین‌طور تعمیر و نگهداری از آن، بهترین مرجع برای شما کاربران گرامی به شمار می‌رود. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارتباط با مشاوران ما، می‌توانید با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره رایگان و تخصصی بهره‌مند شوید.

پیشنهاد ویژه: تعمیر یو پی اس

تلفن ثابت : ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۴ – ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۵ – ۰۷۱۳۲۳۵۵۴۴۷

فروش: ۰۹۹۳۷۶۵۷۲۰۶

خدمات پس از فروش: ۰۹۱۷۹۹۶۸۶۸۴

آدرس: شیراز – خیابان فلسطین – حد فاصل هدایت و حکیمی – پلاک ۵۰

منابع: منبع 1، منبع 2

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09937657206

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر