تجهیز آرمان

یو پی اس چند ساعت کار می‌کند؟

یو پی اس چند ساعت کار می‌کند؟

در دنیای پیشرفته و مدرن امروزه، برقراری ارتباط و اعتماد به تجهیزات الکترونیکی برای ادامه فعالیت‌های روزانه و حفظ اطلاعات حیاتی بسیار مهم است. یکی از تجهیزات اساسی که به ما کمک می‌کند تا در مواقع اضطراری و انقطاعات برق، فرصت لازم برای انجام اقدامات لازم را داشته باشیم، یو پی اس (UPS) یا منبع تغذیه پشتیبان برق است. این دستگاه به عنوان یک پل ترانسی بین تغذیه برق اصلی و سیستم‌های ما کار می‌کند.

اما یکی از سوالاتی که ممکن است به ذهن بیافتد این است که یو پی اس چند ساعت کار می‌کند و چگونه عملکرد آن در طول زمان تغییر می‌کند. برای پاسخ به این سوال، باید به چندین عامل توجه کرد، از جمله ظرفیت باتری، مصرف برق دستگاه‌های متصل به یو پی اس، و نوع و شدت بارگذاری یو پی اس. در این مقاله، به بررسی عوامل مختلفی که تاثیر بر عملکرد یو پی اس دارند و نحوه محاسبه زمان کارکرد آن خواهیم پرداخت.

فقط کافیست با کارشناسان تجهیز آرمان تماس بگیرید

آدرس: شیراز – خیابان فلسطین – حد فاصل هدایت و حکیمی – پلاک ۵۰

راهنمای مطالعه

اینکه یو پی اس  چند ساعت کار می‌کند و زمان برق دهی یو پی اس چقدر است؟ مهم‌ترین سوالی است که معمولا خریداران در ابتدای خرید دستگاه یو پی اس از متخصصان و فروشندگان سوال می‌کنند. اما به‌راستی این دستگاه تا چه مدت می‌تواند برق مورد نیاز ما را تامین کند؟

مدت‌زمان بکاپ باتری یو پی اس معمولا به عوامل مختلفی بستگی دارد و می‌تواند متغیر باشد. در این مطلب این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

یو پی اس معمولی چقدر کار می‌کند؟

بگذارید در همین ابتدای مقاله به سراغ اصل مطلب برویم. چنان که پیش‌تر در مقدمه نیز به آن اشاره کردیم، مدت‌زمان برق‌دهی باتری یو پی اس در مواقع اضطراری، به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما به طور کلی می‌توان این‌طور گفت که:

«یک دستگاه یو پی اس معمولی، حدود 5 الی 10 دقیقه است. این مدت‌زمان در صورتی است که از تمام ظرفیت بار دستگاه استفاده کنیم؛ در صورتی که ظرفیت را به نصف کاهش دهیم، این مدت زمان 2 برابر خواهد شد.»

یو پی اس معمولی چقدر کار می‌کند؟

پیشنهاد مطالعه: علت بوق زدن یو پی اس

عوامل موثر در مدت برق‌دهی یو پی اس چیست؟

عوامل موثر در مدت برق‌دهی یو پی اس چیست؟

با توجه به توضیحاتی که تا به اینجای کار ارائه شد، می‌توان دو عامل اصلی را در مدت‌زمان برق‌دهی باتری یو پی اس مطرح کرد. این دو عامل به شرح زیر هستند:

1- ظرفیت باتری یو پی اس یا همان میزان آمپر باتری

هراندازه که میزان ظرفیت باتری یو پی اس بالاتر باشد، بدون شک میزان برق‌دهی یا بکاپ تایم آن بیشتر خواهد شد. برای مدت‌زمان طولانی‌تر برق‌دهی، باید به دنبال باتری‌هایی بود که ظرفیت بیشتری داشته باشند.

2- میزان بار متصل به دستگاه یو پی اس یا همان تعداد دستگاه‌های متصل

هراندازه که میزان بار متصل به دستگاه یو پی اس کمتر باشد، مدت‌زمان برق‌دهی یا بکاپ تایم آن بیشتر خواهد بود. اگر میزان بار متصل را نصف کنیم، مدت‌زمان برق‌دهی یو پی اس 2 برابر خواهد شد. به همین شیوه اگر میزان بار را بیشتر از حد مجاز کنیم، مدت‌زمان برق‌دهی نیز از حالت عادی کمتر خواهد بود.

در جدول زیر، شما می‌توانید نسبت ظرفیت باتری و مدت برق‌دهی دستگاه یو پی اس را به اختصار، مشاهده فرمایید:

 

توان

(بر حسب وات)

باتری 24 ولت (بر حسب آمپر ساعت AH)

100 AH

150 AH

180 AH

200 AH

بکاپ تایم (ساعت)

بکاپ تایم (ساعت)

بکاپ تایم

(ساعت)

بکاپ تایم (ساعت)

50

38.4

57.6

69.12

76.8

100

19.2

28.8

34.5

38.4

150

12.8

19.2

23

25.6

200

9.6

14.4

17.2

19.2

250

7.6

11.5

13.5

15.3

300

6.4

9.6

11.5

12.8

350

5.4

8.2

9.8

10.9

400

4.8

7.2

8.6

9.6

450

4.2

6.4

7.6

8.5

500

3.8

5.7

6.9

7.6

پیشنهاد مطالعه: راهنمای عیب‌یابی دستگاه یو پی اس

فرمول محاسبه مدت برق‌دهی باتری یو پی اس

مدت‌زمان برق‌دهی یا همان بکاپ تایم باتری یو پی اس را می‌توانید با استفاده از یک فرمول ساده محاسبه کنید. این فرمول به شرح زیر است:

ظرفیت باتری (برحسب AH) * ولتاژ باتری (بر حسب V) * تعداد باتری * میزان بازدهی باتری (Efficiency)

میزان بار (برحسب W)

کافی است که اعداد لازم را در صورت فرمول جای‌گذاری کرده، ضرب کرده و در نهایت بر میزان بار، تقسیم کنید. آن‌گاه مدت‌زمان بکاپ باتری به دست خواهد آمد. برای مثال، یک باتری 2 کیلوولت آمپری (kVA) با میزان باری در حدود 500 وات، 0.75 ساعت (حدود 45 دقیقه) دوام خواهد آورد.

پیشنهاد مطالعه: بهترین برند یو پی اس

خرید باتری یو پی اس باکیفیت از تجهیز آرمان

در این مطلب از مدت‌زمان برق‌دهی باتری یو پی اس برای شما حرف زدیم. میزان برق‌دهی یا همان بکاپ تایم باتری یو پی اس، به عوامل مختلفی بستگی دارد. در این مقاله تمام این موارد را بررسی کردیم. گفتنی است که برای خرید باتری یو پی اس، تعمیر آن و یا به‌طور کلی خرید دستگاه جدید، مجموعه تجهیز آرمان می‌تواند در خدمت شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر، تنها کافی است که با متخصصان ما تماس حاصل فرمایید.

اگر در شهر شیراز سکونت دارید پیشنهاد می کنم بخش یو پی اس شیراز را هم ببینید.

برای مشاوره خرید و استعلام قیمت انواع یو پی اس و باتری یو پی با کارشناسان تجهیز آرمان در ارتباط باشید.

تلفن ثابت : ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۴ – ۰۷۱۳۲۳۶۳۳۸۵ – ۰۷۱۳۲۳۵۵۴۴۷

فروش: ۰۹۹۳۷۶۵۷۲۰۶

خدمات پس از فروش: ۰۹۱۷۹۹۶۸۶۸۴

تجهیز ارمان

سوالات متداول

یک باتری یو پی اس معمولی با میزان بار معمولی، می‌تواند بین 5 تا 10 دقیقه برق مورد نظر ما را تامین کند.

این مدت زمان به ظرفیت باتری یو پی اس و میزان ظرفیت بار متصل به دستگاه شما بستگی خواهد داشت.

بله. برای این کار فرمول خاصی وجود دارد و شما می‌توانید با جای‌گذاری اعداد مربوطه در این فرمول، مدت‌زمان بکاپ باتری یو پی اس را به دست آورید.

1 دیدگاه دربارهٔ «یو پی اس چند ساعت کار می‌کند؟»

  1. چیزی که من در جواب یو پی اس چند ساعت کار میکند؟ اینه که حدود 5 الی 10 دقیقه است. و اینکه زمان برق دهی یو پی اس خیلی ربط به ظرفیتش هم داره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09937657206

برای استعلام قیمت و یا مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

یو پی اس

باتری یو پی اس

استابلایزر